PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Kariera zaczyna się od pomysłu

Zespół Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim zorganizował do uczniów szkół podstawowych z terenu powiatu warsztaty zawodowe w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery.

Uczniowie i nauczyciele szkoły przygotowali dla młodszych koleżanek i kolegów szereg ciekawych imprez i warsztatów, które oprócz prezentowania konkretnych zawodów, miały skłonić młodych ludzi do refleksji na temat własnej przyszłości zawodowej. A wybór jest olbrzymi, rynek pracy rozwija się tak intensywnie i tak prężnie, że co rusz zaskakuje kolejnymi potrzebami i oczekiwaniami stawianymi młodym pracownikom. Jaki zatem zawód wybrać?

Odpowiedzi na to pytanie uczniowie mogli szukać w Zespole Szkół Ekonomicznych, w którym przez cały tydzień odbywały się warsztaty kulinarne, zajęcia z obsługi hotelowej oraz lekcje biznesu.

Goście nie tylko dowiedzieli się jak przygotować wersję fit znanych deserów czy też jak zdrowo się odżywiać, ale też jak sprawić by własny pokój był tak wygodny niczym ten w hotelu, na czym polega kelnerski savoir-vivre oraz na co postawić, by zyskać zawód z przyszłością.

Znalazł się też czas na podróże, na wspomnienie ciepłego słońca, piasku i szumu morskich fal. Wszystko to za sprawą warsztatów plastyczno-turystycznych „Turystyczny kolaż”, w czasie których młodzi ludzie dokładnie rozplanowali i zilustrowali swoją podróż życia, zaś eksperci podpowiadali jak się do niej przygotować.

Dzięki Ogólnopolskiemu Tygodniowi Kariery Zespół Szkół Ekonomicznych zyskał możliwość prezentacji tego, co stanowi podstawę działania szkół wchodzących w jego skład, zaś uczniowie szkół podstawowych – szansę na zapoznanie się ze specyfiką konkretnych zawodów. Wodzisławski „Ekonomik” odwiedziły w zeszłym tygodniu: SP nr 3, SP nr 8, SP nr 15 i SP nr 16 z Wodzisławia Śl., Sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Radlinie oraz SP im. Gustawa Morcinka z Krostoszowic.