PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Informacja CKE o egzaminie maturalnym

Publikujemy oficjalną informację Centralnej Komisji Egzaminacyjnej na temat egzaminu maturalnego, który rozpocznie się już w przyszłym tygodniu - 4 maja. Sesja egzaminacyjna potrwa do 23 maja.

Banner z tekstem Informacja Centralnej Komisji Egzaminacyjnej o egzaminie maturalnym w maju 2022 roku

Informacja CKE o egzaminie maturalnym przeprowadzonym w maju 2022 roku (w terminie głównym) – PLIK PDF

Harmonogram egzaminu maturalnego w 2022 roku

W tym roku sesja główna egzaminu maturalnego odbędzie się w terminie od 4 do 23 maja, w tym:

• część pisemna – od 4 do 23 maja
  • część ustna – od 18 do 20 maja (wyłącznie dla osób, które będą aplikować na uczelnię zagraniczną, gdzie w postępowaniu rekrutacyjnym wymagany jest wynik egzaminu ustnego lub dla osób, u których część ustna egzaminu stanowi element realizacji porozumienia międzynarodowego)

Egzaminy na poziomie rozszerzonym

Każdy absolwent ma obowiązek przystąpić do egzaminu maturalnego z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, a w przypadku języka obcego
nowożytnego – na poziomie rozszerzonym albo dwujęzycznym. Absolwent może również przystąpić do egzaminu dodatkowego z maksymalnie pięciu kolejnych przedmiotów
dodatkowych.

W tym roku po raz pierwszy absolwenci 4-letniego technikum (z lat 20062022) oraz absolwenci branżowej szkoły II stopnia, którzy ukończyli branżową szkołę I stopnia jako
absolwenci gimnazjum (z 2022 r.), nie mają obowiązku przystąpienia do egzaminu z jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym, jeżeli spełnili wszystkie warunki
niezbędne do uzyskania dyplomu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe albo dyplomu zawodowego w zawodzie nauczanym na poziomie technika.

Wyniki egzaminu maturalnego

Świadectwa maturalne zostaną przesłane do szkół przez okręgowe komisje egzaminacyjne do 5 lipca br., tego samego dnia zostaną również ogłoszone ogólnopolskie wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego.

Wszystkie szczegółowe informacje na temat tegorocznego egzaminu maturalnego znajdują się w załączniku umieszczonym na początku artykułu.