PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Dzień Bez Przemocy w ILO

2 października w ILO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim obchodzono Międzynarodowy Dzień Bez Przemocy.

Ekspozycją książek poświęconych tematyce przemocy pod hasłem „Książka ważnym głosem przeciw przemocy!” oraz wystawą poświęconą przeciwdziałaniu przemocy zorganizowanymi w bibliotece szkolnej, rozpoczęto w dniu 2 października 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcących im. 14 Pułku Powstańców Śląskim w Wodzisławiu Śląskim – Szkolne Obchody Międzynarodowego Dnia Bez Przemocy. Kontynuacją działań w dniu 3 października 2019 r. było zoorganizowane w auli szkolnej spotkanie uczniów klas pierwszych z zaproszonymi na tą okoliczność gośćmi, którzy w życiu codziennym pracują i zajmują się problematyką przemocy fizycznej, psychicznej, emocjonalnej oraz cyberprzemocą. Swój wykład przeprowadziła Celina Herek-Biernat Dyrektor Powiatowego Specjalistycznego Ośrodka Wsparcia dla Ofiar Przemocy w Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim. Szkolnym obchodom towarzyszyły również scenki tematyczne pt. „Stop przemocy! Stop hejtowi” w wykonaniu klasy 1 E pod kierunkiem polonistki  Agnieszki Szubert. Te przedstawienia były również wstępem do dyskusji, która zrodziła się wśród uczestników i odbywała się pod kierunkiem pedagoga i psychologa szkolnego. Podsumowaniem dzisiejszych obchodów było spotkanie z asp. Małgorzatą Koniarską z Komendy Powiatowej Policji w Wodzisławiu Śląskim, które miało na celu przekazanie wiedzy dotyczącej skutków i konsekwencji prawnych przemocy. „Nie bądźmy obojętni wobec przemocy! Bądźmy otwarci na innych ludzi i spieszmy z pomocą tym, którzy jej potrzebują” mówiła Iwona Czorny – bibliotekarz szkoły oraz inicjatorka Szkolnych Obchodów Dnia Bez Przemocy w I Liceum Ogólnokształcących im. 14 Pułku Powstańców Śląskim w Wodzisławiu Śląskim.