PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

„Budowlanka” na podium w konkursie filmowym

Grupa uczniów Zespołu Szkół Technicznych z Wodzisławia Śl. pod nazwą PASJONACI, w skład której wchodzili absolwenci Technikum w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – Dawid Knura, Michał Sosna, Szymon Swoboda, Daniel Szkatuła, pod opieką pani Aleksandry Prudel, zajęła drugie miejsce w kategorii „Reportaż” w konkursie filmowym realizowanym w ramach projektu „Postaw na Słońce” Fundacji Banku Ochrony Środowiska.

Celem projektu jest upowszechnienie wiedzy na temat korzyści środowiskowych i ekonomicznych, jakie daje wykorzystanie odnawialnych źródeł energii (OZE), a w szczególności ogniw fotowoltaicznych. Celem filmu było zaprezentowanie mikroinstalacji OZE znajdujących się w naszym regionie. Przygotowany film został następnie wykorzystany do zorganizowania lokalnej kampanii, promującej OZE w szkole i społeczności lokalnej. Wszystkie filmy powstałe w ramach konkursu zostały zaprezentowane na stronie konkursu oraz w kanale YouTube Fundacji BOŚ.

Komisja konkursowa po obejrzeniu filmów i zapoznaniu się z raportami zdecydowała, że nadesłane prace będą oceniane w dwóch kategoriach. Filmy na wiele sposobów promowały Odnawialne Źródła Energi. Trudno było je ocenić według jednakowych kryteriów, dlatego podzielono je na reportaże i pozostałe formy filmowe. W związku z tym podwojona też została pula środków przeznaczonych na nagrody.

PASJONACIE z ZST w kategorii reportaż zajęli drugie miejsce. Konkurs podzielony był na dwa etapy. Każdy etap był podzielony na działania, w ramach których wykonywane były zadania konkursowe, z których uczniowie przygotowywali i przesyłali raporty. W raportach drugiego etapu przesyłany został film konkursowy wraz z opisem i zdjęciem tytułowym potrzebnym do jego zamieszczenia na stronie. Po podliczeniu wszystkich punktów po dwóch etapach okazało się, że Zespół Szkół Technicznych z Wodzisławia Śl. zajął trzecie miejsce w Polsce.

Gratulujemy!

A oto nagrodzony film!