PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Wolontariusze z I LO w Wodzisławiu Śl. docenieni

Szkolne Koło Wolontariatu Stałego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. zdobyło wyróżnienie w konkursie o tytuł Wolontariusz Roku 2021 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego w kategorii "wolontariat grupowy".

Reprezentanci PCPR i I LO w Wodzisławiu Śl. podczas rozstrzygnięcia plebiscytu o tytuł Wolontariusza 2021 r. Subregionu Zachodniego, na zdjęciu 3 kobiety trzymające dyplom i papierową torebkę

wychowanie. Poprzez udział w wolontariacie uczniowie mogli bowiem w praktyce i w rzeczywistych warunkach sprawdzić to wszystko, co nauczyciele wpajają im na lekcjach. Drugim darem jest z kolei to, że uczniowie mogli dzięki wolontariatowi na bieżąco weryfikować swoje predyspozycje zawodowe. Czasem utwierdzali się w przekonaniu, że to właściwa dla nich droga zawodowa. Czasem było wręcz odwrotnie. Wszyscy jednak, zanim jeszcze rozpoczęli dalszą edukację czy karierę zawodową, mogli przekonać się, czy w takiej pracy się odnajdą – powiedziała Elżbieta Tkocz.

Współpraca I LO z PCPR w Wodzisławiu Śl. to prawdopodobnie jedna z najdłużej funkcjonujących – a być może nawet najstarsza – tego rodzaju inicjatywa stałego wolontariatu młodzieżowego nie tylko w naszym regionie. W przyszłym roku świętowany będzie jubileusz jej 15-lecia. Nic więc dziwnego, że to właśnie wodzisławski PCPR nominował szkolny wolontariat uczniów I LO w Wodzisławiu Śl.  do tytułu w konkursie, którego organizatorem było Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego, Stowarzyszenie OLIGOS oraz Stowarzyszenie Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych w Rybniku.

Zwycięzcą tegorocznej edycji plebiscytu o tytuł „Wolontariusza 2021 Roku Subregionu Zachodniego” został Rybnicki Telefon Seniora, a wśród nominowanych – poza Szkolnym Kołem Wolontariatu Stałego przy I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. – było również Szkolne Koło Wolontariatu przy LO im. Noblistów Polskich w Rydułtowach. Wszystkim nominowanym i laureatom gratulujemy!

Wyniki plebiscytu dostępne są na stronie CRISu: PRZEJDŹ (link, nowe okno).

Gala rozstrzygnięcia plebiscytu o tytuł Wolonatriusza 2021 roku Subregionu Zachodniego, na zdjęciu grupowe zdjęcie uczestników spotkania na scenie, w tle ekran z rzutnikaDyplom potwierdzający nominację do tytułu Wolontariusza 2021 rooku Subregionu Zachodniego dla Szkolnego Koła Wolontariatu Stałego przy I LO im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.