PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Od niedzieli korekta rozkładu jazdy Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

26 maja nastąpią korekty w rozkładzie jazdy na wszystkich liniach Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Jest to ostatnia zmiana przed wakacjami i nowym rokiem szkolnym zaczynającym się od września br.

Większość zmian nastąpiła z powodu napływających próśb pasażerów i dotyczy godzin odjazdów autobusów na poszczególnych kursach. Przebieg linii i opłaty za przejazd pozostają bez zmian. Szczegóły można znaleźć na stronie internetowej rozklady.powiatwodzislawski.pl

Wraca promocja „Wakacje z Wodzisławską Komunikacją Powiatową”

Zachęcamy do zapoznania się ze zmianami w rozkładzie jazdy, jak również do korzystania z Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej. Przypominamy, że w wakacje wraca promocja biletu sieciowego za jedyne 29,99 zł. Za tę cenę będzie można jeździć dowolną liczbę razy na wszystkich uruchamianych w wakacje liniach w okresie od 24 czerwca aż do 31 sierpnia.

Skorzystanie z ulgi będzie możliwe po zakupie karty elektronicznej (tzw. PKS Karty) w jednej z kas:

  • na dworcu autobusowym w galerii handlowej „Karuzela” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Targowej,
  • na dworcu autobusowym w Raciborzu przy ul. Batorego,
  • w punkcie sprzedaży biletów okresowych w Małej Galerii w Jastrzębiu-Zdroju przy Al. Piłsudskiego.

Konieczność zakupu PKS Karty dotyczy wyłącznie osób, które jeszcze takiej karty nie posiadają. Bilety w promocji wakacyjnej nie będą dostępne w sprzedaży u kierowców czy aplikacji moBILET.

Z kolei uczniowie, którzy wykupili bilet miesięczny na czerwiec przez cały okres wakacyjny będą mogli korzystać z Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej bezpłatnie. Wystarczy w jednej z kas doładować posiadaną kartę specjalnym bezpłatnym biletem.

Cyklobus poleca się na weekend

Przypominamy też, że w każdy weekend i święta na dwóch liniach autobusowych uruchomione zostały specjalne kursy z przyczepą rowerową, tzw. cyklobusy. Na linii 35 autobusem można dojechać do tras rowerowych w rejonie Polderu Buków, a także do ośrodków wypoczynkowych w Olzie (przystanek Olza Dworzec kolejowy) i Bukowie (przystanek Buków Główna/Owocowa). Z kolei linia 38 poprowadzi z Wodzisławia Śląskiego do Godowa, gdzie swój bieg rozpoczyna „Żelazny Szlak Rowerowy” po polsko-czeskim pograniczu.

Cyklobus to niezwykle praktyczne rozwiązanie dla wszystkich, którzy chcą połączyć podróż autobusem z aktywnością na dwóch kółkach. Wystarczy przygotować swój rower, a cyklobus zabierze go w podróż. Dzięki temu podróżujący mogą łatwo dotrzeć do ciekawych tras rowerowych, nie martwiąc się o dojazd ani logistykę transportu roweru.

Cena biletu na przewóz roweru wynosić będzie jedynie 1 zł, co oznacza, że łączny koszt podróży za pasażera wraz z rowerem wyniesie 3 zł. To bardzo atrakcyjna oferta dla wszystkich, którzy chcą aktywnie spędzić czas na świeżym powietrzu, nie rezygnując przy tym z wygody podróży. Obecnie trwają prace nad wprowadzeniem możliwości zakupu biletu na cyklobus w obsługującej powiatową komunikację aplikacji moBILET.

Grafika promująca cyklobusy na linii 35 i 38 Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa – nowoczesne rozwiązania dostępne dla każdego

Wszelkie informacje dotyczące Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej można znaleźć na dedykowanej stronie: https://rozklady.powiatwodzislawski.pl/ Znajduje się tam nie tylko rozkład jazdy, ale również schemat linii, mapa przystanków oraz cennik (informacje taryfowe). Na stronie można też znaleźć bieżące komunikaty dotyczące zmian w funkcjonowaniu komunikacji.

Przypominamy, że bilety jednorazowe i jednodniowe w Wodzisławskiej Komunikacji Powiatowej można kupić:

  • bezpośrednio u kierowcy autobusu (płatność możliwa również kartą lub telefonem),
  • w biletomacie przy stanowiskach autobusowych na terenie dworca autobusowego przy galerii handlowej „Karuzela” w Wodzisławiu Śląskim,
  • aplikacji na smartfon moBILET.

Bilety okresowe wymagają posiadania elektronicznej PKS Karty, dlatego ich kupno możliwe jest jedynie w kasach stacjonarnych na dworcach w Wodzisławiu Śl. i Raciborzu oraz w Małej Galerii w Jastrzębiu-Zdroju.

Wodzisławska Komunikacja Powiatowa korzysta też z aplikacji „Kiedy przyjedzie”, dzięki której na bieżąco można śledzić ruch autobusów według poszczególnych linii czy konkretnych przystanków.

Zdjęcie biletomatu na dworcu autobusowym w Wodzisławiu Śląskim

Biletomat na dworcu autobusowym w Wodzisławiu Śl