PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

 

Strona startowa Aktualności

Malowali swoje sny

„Spacer po wyobraźni” to regionalny konkurs malarski organizowany od wielu lat w Liceum Plastycznym w Wodzisławiu Śląskim. W tym roku motywem przewodnim był cytat Vincenta van Gogha: "Śnię o malowaniu i wtedy maluję swoje sny”. 30 maja w Pałacu Dietrichsteinów odbyła się uroczystość rozdania nagród, które wręczył laureatom konkursu starosta Leszek Bizoń wraz z członkinią zarządu Kornelią Newy.

Spośród prac nadesłanych na konkurs, wyłoniono laureatów, którzy przyciągnęli uwagę jury nie tylko wyobraźnią, ale i warsztatem malarskim.

Zaskoczyła nas różnorodność, zarówno tematyczna jak i kolorystyczna prac. Od ciemnych, mrocznych i niepokojących, do kolorowych, jasnych o świetlistej gamie barwnej. Ile snów, tyle ilustracji. Każda niepowtarzalna i wyjątkowa. Wybierając prace finałowe zwracaliśmy uwagę na oryginalność, kreatywność, pomysłowość oraz sprawność w operowaniu barwami – wyjaśniają organizatorzy konkursu.

Pierwsze miejsce zdobyła Agata Leszek za kreowanie nowego, kolorowego świata, pełnego radości i humoru. Drugie miejsce przyznano Magdalenie Lulek za mieszankę realizmu z fantazją i niesamowitą intensywność barw. na trzecim miejscu uplasowała się Martyna Warzeszka za świetny warsztat malarski, operowanie światłem i cieniem. Wyróżniono też: Dominika Klimek, Dominikę Sobik oraz Małgorzatę Smiatek.

Kwalifikacje do wystawy otrzymali: Emilia Burda, Nikola Stroińska, Natalia Waszak, Mateusz Sorichta, Wiktoria Wiaderek, Kamila Bednarska, Wiktoria Wieczorek, Roksana Kozub, Magdalena Bielecka, Liliana Zalewska, Antonina Jeremias, Maria Mazur. Wystawę do końca tygodnia można oglądać w Muzeum w Wodzisławiu Śl.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!