PLATFORMA EDUKACYJNA POWIATU WODZISŁAWSKIEGO

Strona startowa Aktualności

Już taki jestem – znamy laureatów konkursu

Wczoraj, 27 marca, odbyła się dwudziesta trzecia edycja Powiatowego Konkursu Recytatorskiego pod hasłem „Już taki jestem”. Jak co roku konkurs został zorganizowany przez Zespół Szkół nr 1 w Wodzisławiu Śląskim oraz Miejską i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Wodzisławiu Śląskim. Konkurs został objęty honorowym patronatem Starosty Powiatu Wodzisławskiego oraz Prezydenta Miasta Wodzisławia Śląskiego.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów klas VII i VIII z 14 szkół powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy recytowali fragmenty prozy i poezji literatury polskiej i obcej. W tym roku wśród recytatorów prym wiodły utwory Wisławy Szymborskiej. To właśnie utwór tej poetki został zaprezentowany w wersji śpiewanej przez Natalię Lampart podczas otwarcia konkursu. Następnie rozpoczął się przegląd recytatorski. Uczestników oceniło jury w składzie: Katarzyna Hawel, Klaudia Grasman, Marzena Skaba i Wiktoria Szłyk.

Laureaci

Pierwsze miejsce zajęły dwie uczennice – Laura Tatarczyk oraz Eliza Berger. Trzecie miejsce przyznano Filipowi Fornalczykowi. Wyróżnione zostały Milena Herok oraz Wiktoria Pawelec. Zdobywczynie pierwszego miejsca 21 kwietnia  będą reprezentować powiat wodzisławski w Rejonowym Konkursie Recytatorskim „Słońce, słońce, życie” w Bielsku-Białej.