Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Życie jest podróżą. Uczyń ją dłuższą - Powiat Wodzisławski

Życie jest podróżą. Uczyń ją dłuższą

W najbliższy wtorek (21 września) wodzisławska policja przy wsparciu Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. oraz strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Wodzisławiu Śl. przeprowadzi akcję „Żyj i pozwól żyć innym”, której celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim kształtowanie prawidłowych zachowań użytkowników dróg.

Plakat promujący akcję bezpieczeństwa na drogach przygotowany przez Policję

W dniach 16-22 września 2020 r., w czasie trwania Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu, w całej Europie, w tym również i w Polsce, prowadzona jest akcja pod nazwą „Road Safety Days” (Dni bezpieczeństwa ruchu drogowego). Działania te koordynowane są przez Europejską Organizację Policji Ruchu Drogowego ROADPOL (popierane m.in. przez Komisję Europejską i Europejską Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego (ETSC).

Road Safety Days to działania drogówki oraz innych podmiotów z obszaru bezpieczeństwa ruchu drogowego ukierunkowane na dążenie do założeń zgodnych z WIZJĄ ZERO – zero ofiar śmiertelnych w wypadkach drogowych. W Europie liczba takich wypadków ze skutkiem śmiertelnym wynosi obecnie średnio 70 na dzień.  Realizowane akcje skierowane są  głównie na zmianę zachowań uczestników ruchu drogowego, dzięki czemu liczba ofiar miałaby się zdecydowanie zmniejszyć.

W Wodzisławiu Śląskim 21 września od godz. 9.30 przy ul. Bogumińskiej lokalna Komenda Powiatowa Policji, wraz z  partnerami – Komendą Powiatową Państwowej Straży Pożarnej oraz Powiatem Wodzisławskim,  w ramach „Road Safety Day”, przeprowadzi pod hasłem „Żyj i pozwól żyć innym” działania, których celem będzie poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a przede wszystkim kształtowanie prawidłowych zachowań użytkowników dróg. Osoby, które nie przestrzegają przepisów zostaną poproszone m.in. o udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, otrzymają także broszury informacyjne i edukacyjne, w tym elementy odblaskowe, a także okolicznościowe materiały przygotowane przez wodzisławskie Starostwo.

Więcej o założeniach akcji można przeczytać na stronie internetowej policji: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/208326,ROADPOL-Safety-Days-Zyj-i-pozwol-zyc-innym.html

Do pobrania: alternatywny opis (deskrypcja) filmu (plik .doc 24KB)

Źródło: https://www.policja.pl/pol/aktualnosci/208326,ROADPOL-Safety-Days-Zyj-i-pozwol-zyc-innym.html