Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znów zatańczą w rytmie bluesa - Powiat Wodzisławski

Znów zatańczą w rytmie bluesa

Osoby niepełnosprawne znów zatańczą w rytmie bluesa. 9 września o godz. 9.30 na terenie Ośrodka Wypoczynkowego „Olza” przy ul. Kolejowej w Olzie rozpocznie się jubileuszowy koncert "Powiatowy Blues”.

Plakat promujący "Powiatowy Blues" z informacjami zawartymi w artykule.

„Powiatowy Blues” (wcześniej „Blues dla Niepełnosprawnych”) organizowany jest po raz piętnasty. To będzie więc jubileuszowa edycja. W tym roku  zagra zespół BR BAND. To projekt znanego na Śląsku pasjonata i promotora bluesa Bogdana Rumiaka. Zespół łączy w nietuzinkowy sposób bluesa, funky i rock.n.rolla. Na gitarze basowej zagra Jurek Szyja, na klawiszach Dariusz Drążkiewicz, na perkusji Adam Barański, a na harmonijce ustnej Krzysztof Konopka.

Koncert w słusznym celu

Głównym celem koncertu jest integracja środowiska osób niepełnosprawnych, a także umożliwienie im aktywnego uczestnictwa w życiu kulturalnym regionu oraz bezpośredniego kontaktu z wybitnymi artystami z czołówki polskiej sceny bluesa. Od wielu lat osoby z niepełnosprawnościami zajmują się również obsługą konferansjerską imprezy.

Chętnych nie brakuje

„Powiatowy Blues” to największa w powiecie wodzisławskim i jedna z największych w regionie impreza kulturalna dla osób niepełnosprawnych. Wydarzenie co roku przyciąga kilkuset uczestników z kilkudziesięciu ośrodków z województwa śląskiego. Jego organizatorem jest Powiat Wodzisławski.