Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znany siatkarz gościł w Zespole Placówek - Szkolno - Wychowawczo - Rewalidacyjnych - Powiat Wodzisławski

Znany siatkarz gościł w Zespole Placówek – Szkolno – Wychowawczo – Rewalidacyjnych

Mariusz Prudel – mistrz Polski i brązowy medalista Mistrzostw Europy w siatkówce plażowej we wtorek, 12 listopada, odwiedził Zespół Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych w Wodzisławiu Śl.

Siatkarz opowiedział uczniom o przebiegu swojej dotychczasowej kariery oraz o wyrzeczeniach jakie trzeba ponieść, by osiągnąć wysoki poziom w sporcie. Wyjaśnił różnice pomiędzy siatkówką halową, a plażową. Uczniowie mieli także okazję zobaczyć medale i pamiątki, m.in. powołanie do reprezentacji Polski na Letnie Igrzyska Olimpijskie w Londynie w 2012r.

Nie obyło się również bez pytań na temat upodobań, życia zawodowego i prywatnego, na które Mistrz chętnie odpowiadał. – Podczas minikonferencji dowiedzieliśmy się, że pan Mariusz ma żonę, z którą mieszka w Jejkowicach oraz 2-letniego labradora. W czasie wolnym lubi grać z żoną na playstation. Poza Polską chętnie zamieszkałby w Los Angeles, a jeśli chodzi o auta – preferuje samochody sportowe – mówi Grzegorz Żymełka, nauczyciel w Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczo-Rewalidacyjnych.

Mariusz Prudel siatkówkę zaczął trenować w I klasie liceum – na trening poszedł z kolegą w celach rekreacyjnych. Jak mówi woli siatkówkę plażową, gdyż w niej jest większa częstotliwość kontaktu z piłką – na co wpływ ma liczba zawodników (2, a nie 6 – jak w siatkówce halowej). Jego plany na przyszłość? Robić dalej to, co lubi i zdobyć medal olimpijski.

Siatkarz w dalszej części spotkania poprowadził na sali gimnastycznej trening z reprezentacją szkoły, a następnie rozegrano krótką grę. Gość dziękując za spotkanie podarował uczniom swoją koszulkę z zawodów wraz z autografem.