POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Znamy wyniki eliminacji rejonowych konkursu recytatorskiego

Aneta Pawliczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim oraz Filip Giemza z Zespołu Szkół Technicznych zakwalifikowali się finału wojewódzkiego 64. OKR, który odbędzie się 11 maja w Częstochowie.

W ubiegły piątek w Bielsku–Białej na Małej Scenie Teatru Polskiego odbyły się rejonowe eliminacje 64. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego, najstarszego i najbardziej prestiżowego konkursu recytatorskiego adresowanego do młodzieży szkół średnich oraz osób dorosłych. Powiat Wodzisławski reprezentowało pięć osób: Filip Giemza, Magda Bąk, Mikołaj Wąsek, Aneta Pawliczek oraz Piotr Holona, które zostały wyłonione 27 marca w eliminacjach powiatowych.

Konkurs prowadzony był w formie czterech turniejów.  W kategorii „Wywiedzione ze słowa” pierwsze miejsce zajęła Aneta Pawliczek z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śląskim. Z kolei w turnieju recytatorskim  w kategorii młodzieży szkól ponadgimnazjalnych drugie miejsce zajął Filip Giemza, uczeń technikum informatycznego Zespołu Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim. Tym samym obydwoje uczniów zakwalifikowało się do etapu wojewódzkiego, który odbędzie się 11  maja w Częstochowie.

Serdecznie gratulujemy Anecie i Filipowi.  Życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.

fot. pochodzi ze strony www.rok.bielsko.pl