Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy powiatowych mistrzów "królewskiej gry" - Powiat Wodzisławski

Znamy powiatowych mistrzów „królewskiej gry”

W miniona sobotę, 23 listopada, odbyły się  IX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach. Frekwencja okazała się znakomita. Zapisanych było ponad 80 zawodników. Ostatecznie do rozgrywek przystąpiło 68 szachistów (w zeszłym roku 54). Najlepszym zawodnikiem okazał się 11 letni Jakub Seemann z  MKSz Rybnik.

IX Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach

Mistrzostwa rozegrano już po raz kolejny w Zespole Szkół Ponadpodstawowych w Wodzisławiu Śląskim. Zawodom kibicował od początku do końca członek zarządu powiatu Jan Zemło, który wraz z sędzią głównym mistrzostw Jackiem Steblem honorował zwycięzców pucharami, dyplomami i nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez organizatora imprezy – Powiat Wodzisławski.

Wartym podkreślenia jest fakt rosnącej popularności gry w szachy w naszym regionie. W tym roku większość zawodników pochodziła z powiatu wodzisławskiego, ale wśród grających byli także szachiści z powiatu rybnickiego, Gliwic, Bytomia, Mikołowa, Jastrzębia Zdroju czy Raciborza. Tym razem zdecydowanie przeważali najmłodsi szachiści (w kategorii wiekowej 2010 i młodszych – 15 uczestników, a w kategorii 2006 -2009 aż 27).

Najmłodszymi uczestnikami mistrzostw byli szachiści z rocznika 2011 (5 małych graczy). Najstarszy zawodnik miał 72 lata. Najlepszym zawodnikiem okazał się 11- letni Jakub Seemann z  MKSz Rybnik.

Turniej rozegrano  systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, w czterech kategoriach wiekowych. Po kilkugodzinnych zmaganiach  wyłoniono zwycięzców.

Wyniki:

Rocznik 2010 i młodsi

1 miejsce – Łukasz Kordowski (UKS Ognisko Rydułtowy)

2 miejsce – Tymoteusz Hlubek (KSz Zefir Boguszowice)

3 miejsce – Wiktor Brocki (UKS Baszta Wodzisław Śląski)

Rocznik 2006-2009

1 miejsce – Jakub Seemann (MKSz Rybnik)

2 miejsce – Kamil Warchoł (UKS Pionier Jastrzębie Zdrój)

3 miejsce – Krzysztof Ciepły (UKS Baszta Wodzisław Śląski)

Rocznik 2002-2005

1 miejsce – Paweł Kotula (KS HETMAN Marklowice)

2 miejsce – Patryk Dembicz (MDK NR 1 Bytom)

3 miejsce – Hanna Bugaj (UKS Ognisko Rydułtowy)

Rocznik 2001 i starsi

1 miejsce – Piotr Żyliński (UKS Ognisko Rydułtowy)

2 miejsce – Henryk Samborski (UKS Ognisko Rydułtowy)

3 miejsce – Krzysztof Wołyński (MKSz Rybnik)

Zobacz klasyfikację ogólną Turnieju: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6291/index.html?l=pl

Przypominamy. Indywidualne Mistrzostwa Powiatu Wodzisławskiego w Szachach są bezpłatne i mają charakter otwarty. Może w nim wziąć udział każdy miłośnik tej królewskiej gry, bez względu na przynależność do klubów czy stowarzyszeń szachowych i poziom umiejętności.

Już teraz zapraszamy na przyszłoroczną, jubileuszową X edycję Mistrzostw Powiatu Wodzisławskiego w Szachach!