Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy "Najciekawszych Maturzystów" Powiatu Wodzisławskiego w 2011 r. - Powiat Wodzisławski

Znamy "Najciekawszych Maturzystów" Powiatu Wodzisławskiego w 2011 r.

W poniedziałek, 25 lipca, poznaliśmy laureatów konkursu "Najciekawszy Maturzysta", ogłoszonego przez posła na Sejm RP Ryszarda Zawadzkiego. Spośród osób, które złożyły swoje aplikacje komisja wyłoniła troje maturzystów, którzy mogą poszczycić się nie tylko osiągnięciami w nauce, ale przede wszystkim aktywnością społeczną.

Tytuł „Najciekawszego Maturzysty” 2011 r. otrzymali: Joanna Sauer,
absolwentka I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śląskim oraz Katarzyna Pluta i Damian Kampik absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego z oddziałami dwujęzycznymi i integracyjnymi im.ks. prof. J. Tischnera w Wodzisławiu Śląskim. Kameralna uroczystość uhonorowania laureatów odbyła się w poniedziałek w wodzisławskim hotelu „Amadeus”, na którą poseł  zaprosił wszystkich uczestników konkursu, którzy spełnili wymagania formalne.

W nagrodę cała trójka otrzyma możliwość odbycia odpłatnego stażu w Biurze
Poselskim Ryszarda Zawadzkiego w terminie dogodnym dla laureatów.

Przypomnijmy, że konkurs został ogłoszony przez posła Ryszarda Zawadzkiego pod koniec czerwca br. Jego celem było uhonorowanie tych maturzystów szkół ponadgimnazjalnych powiatu wodzisławskiego, którzy poza wysokimi wynikami i osiągnięciami w nauce, angażują się społecznie. Z tego powodu wśród kryteriów oceny kandydatów do tytułu znalazły się nie tylko oceny na świadectwie maturalnym i zaświadczeniu z Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej czy też informacja o frekwencji na zajęciach szkolnych, ale także udokumentowana aktywność społeczna.