Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy Mistrzów Powiatu w szachach - Powiat Wodzisławski

Znamy Mistrzów Powiatu w szachach

Szachy to królowa gier. W gronie swych miłośników skupia ludzi wytrwałych, ambitnych, często upartych i przebiegłych strategów. W sobotnie przedpołudnie, 5 marca w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śl., spotkali się najlepsi zawodnicy z terenu powiatu wodzisławskiego.

49 zawodników wzięło udział w Indywidualnych Mistrzostwach Powiatu Wodzisławskiego w Szachach. Turniej rozegrano w trzech kategoriach wiekowych. W kategorii powyżej 17 lat zwyciężył Kazimierz Sznaider, w kategorii między 12 a 16 rokiem życia najlepszy okazał się Mikołaj Wodecki, a w najmłodszej, poniżej 11 lat, niepokonaną zawodniczką okazała się dziewięcioletnia  Olga Biczewska, która w klasyfikacji generalnej zdobyła wysokie 8 miejsce.

Turniej rozegrano systemem szwajcarskim. O miejscu zawodnika decydowała w pierwszej kolejności ilość zdobytych punktów.W przypadku równej ich ilości decydowały kolejno: wartościowanie Buchholza z odrzuceniem wyników  skrajnych, wartościowanie Buchholza bez odrzucenia wyników skrajnych, liczba zwycięstw, progresja.

Zobacz klasyfikację ogólną Turnieju.