Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Znamy mistrzów powiatu w szachach - Powiat Wodzisławski

Znamy mistrzów powiatu w szachach

Ponad 60 zawodników stanęło do rywalizacji w turnieju szachowym, który 1 marca zorganizowano w Powiatowym Centrum Konferencyjnym w Wodzisławiu Śląskim. Najmłodszy szachista miał 8 lat, a najstarszy – 70 lat.

Uczestników czwartej edycji Indywidualnych Mistrzostw Powiatu Wodzisławskiego w Szachach, które odbyły się w sobotę, 1 marca, powitał Wicestarosta Powiatu Wodzisławskiego Dariusz Prus.

Szachiści rywalizowali podzieleni na grupy wiekowe. Zawody rozegrano systemem szwajcarskim na dystansie 9 rund, a od strony sędziowskiej nad turniejem czuwał Jacek Stebel.

Wśród najmłodszych zawodników (rocznik 2003 i młodsi) triumfował Jacek Łuc (MKSz Rybnik). W kategorii roczników 1997-2002 zwycięstwo odniósł  Patrycjusz Cieślak (MKSz Rybnik). Z kolei w grupie najstarszych graczy (roczniki 1996 i starsi) niepokonany był Arkadiusz Bubnowski (Czyżowice), który zdobył najwięcej punktów w klasyfikacji generalnej i zapewnił sobie zwycięstwo w całym turnieju.

Dyplomy, statuetki oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez Organizatora – Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim – wręczyli Starosta Powiatu Wodzisławskiego Tadeusz Skatuła oraz sędzia główny zawodów – Jacek Stebel.

Zwycięzcy poszczególnych kategorii:
Rocznik 2003 i młodsi:
1. Jacek Łuc (MKSz Rybnik)
2. Kamil Grochol (MKSz Rybnik)
3. Adam Miketa (MUKS SMERFY Rybnik)

Roczniki 1997-2002:
1. Patrycjusz Cieślak (MKSz Rybnik)
2. Kacper Bilczewski (UKS Ognisko Rydułtowy)
3. Adam Radecki (UKS Ognisko Rydułtowy)

Rocznik 1996 i starsi:
1. Arkadiusz Bubnowski (Czyżowice)
2. Daniel Wodecki (KSz Silesia Racibórz)
3. Kazimierz Szneider (UKS Pionier Jastrzębie-Zdrój)

Zobacz więcej zdjęć – galeria na facebooku!