Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiany w organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego - Powiat Wodzisławski

Zmiany w organizacji ruchu na ul. Czarnieckiego

Jutro, 27 kwietnia 2023 r. wprowadzony zostanie kolejny etap czasowej organizacji ruchu na ul. Stefana Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. Nieprzejezdny będzie odcinek od skrzyżowania z ul. Ładną do skrzyżowania z ul. Skrzyszowską.

Powyższe utrudnienia związane są z odbywającą się przebudową drogi powiatowej nr 5020S, na odcinku od skrzyżowania z ulicą Jastrzębską (droga wojewódzka) do skrzyżowania z ulicami: Mszańską, Turską i Skrzyszowską.

Prace obejmują przebudowę jezdni, modernizację chodników i poboczy, budowę odwodnienia, budowę ścieżki rowerowej (na odcinku od ulicy Odrodzenia do DW 933), a także przebudowę skrzyżowań z ulicami: Teligi i Piaskową, ulicą Batalionów Chłopskich i ulicą Odrodzenia. Koszt inwestycji wyniesie ponad 13 milionów złotych. Na inwestycję powiat pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg  na kwotę ponad siedmiu milionów złotych. Pozostałą część inwestycji współfinansują łącznie Powiat Wodzisławski i Miasto Wodzisław Śląski. Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma Auto Trans Asfalty sp. z o.o. z Gierałtowic.