Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Zmiana organizacji ruchu na ulicach 3 Maja w Syryni i Karola Miarki w Pszowie

Zmiana organizacji ruchu na ulicach 3 Maja w Syryni i Karola Miarki w Pszowie

Przypominamy, że od dzisiaj, tj. 20 czerwca 2022 r. obowiązuje zmieniona organizacja ruchu na drodze powiatowej numer 5036 S (ulice: 3 Maja w Syryni i Karola Miarki w Pszowie). Na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leopolda Staffa w Pszowie do granicy z Syrynią droga została zamknięta dla ruchu.

znak drogowy oznaczający zamknięcie drogi

Zmiany związane są z rozpoczęciem kompleksowej modernizacji drogi. Zakres inwestycji obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz częściową wymianę podbudowy, budowę kanalizacji deszczowej i rowów odwadniających, przebudowę chodników i poboczy oraz wprowadzenie nowego oznakowania. Wykonawcą zadania jest firma Eurovia Polska. Umowę w tej sprawie w miniony piątek podpisał ze strony powiatu starosta Leszek Bizoń oraz członkini zarządu powiatu Krystyna Kuczera. Więcej na ten temat pisaliśmy na stronie internetowej – przejdź (nowe okno).

Pierwszy etap obejmuje przebudowę odcinka przebiegającego przez las na granicy Pszowa i Syryni. Podczas prowadzenia robót droga na odcinku od skrzyżowania z ulicą Leopolda Staffa w Pszowie do granicy Syryni będzie całkowicie wyłączona z ruchu. Na wlotach drogi powiatowej zostaną ustawione znaki informujące kierujących o braku możliwości przejazdu. Według informacji przekazanej przez wykonawcę pierwszy etap przebudowy potrwa około trzech miesięcy.

Wartość inwestycji to ok. 15,3 mln zł. Na to zadanie Zarząd Powiatu pozyskał dofinansowanie z Rządowego Funduszu „Polski ład” w wysokości 14,06 mln zł. Pozostała kwota będzie pochodzić z budżetu Powiatu, Miasta Pszów oraz gminy Lubomia.

Za utrudnienia serdecznie przepraszamy!