Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zmiana na Piaskowej w Gorzycach oraz w kursach PKS dopiero od 4 marca (aktualizacja) - Powiat Wodzisławski

Wykonawca odpowiedzialny za budowę kanalizacji sanitarnej i wodociągu w rejonie ul. Piaskowej w Gorzycach po raz kolejny poinformował o zmianie terminu zamknięcia drogi. Początkowo miało ono nastąpić 15 lutego, następnie 1 marca, a ostatecznie wykonawca zawiadomił, że nową organizację ruchu planuje wprowadzić od 4 marca. Wtedy też zmianie ulegnie również przebieg linii autobusowej numer 36 Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój przez Czyżowice.

znak roboty drogowe

Prace związane są z budową kanalizacji sanitarnej i przebudową sieci wodociągowej. Inwestorem jest Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Wodzisławiu Śląskim, a wykonawcą firma Technical Solutions sp. z o.o. z Kędzierzyna-Koźla.

Z uwagi na technologię robót nie ma możliwości utrzymania ruchu kołowego. Droga będzie zamknięta od skrzyżowania z ulicą Rybnicką (droga krajowa nr 78) na odcinku 100 m w kierunku Czyżowic. Na wlocie drogi w Czyżowicach oraz na ulicy Rybnickiej w Gorzycach będzie umieszczone oznakowanie informujące o braku możliwości przejazdu. Wykonawca poinformował, że zamknięcie będzie trwało około miesiąca.

Zmianie ulegnie również przebieg linii autobusowej numer 36 Wodzisław Śląski – Jastrzębie-Zdrój przez Czyżowice. Autobusy będą kursować objazdem, w związku z czym nie będą obsługiwane przystanki: Gorzyce Piaskowa Urząd Gminy, Gorzyce Piaskowa i Czyżowice Gorzycka.