Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zawodowy Debiut na finiszu! Za nami pierwsza edycja programu - Powiat Wodzisławski

Zawodowy Debiut na finiszu! Za nami pierwsza edycja programu

Zakończyła się pierwsza edycja autorskiego projektu Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śląskim i powiatowych liceów ogólnokształcących, który ma za zadanie przybliżyć licealistom u rzeczywistych pracodawców, z jakimi obowiązkami wiąże się wymarzona przez młodych ludzi ścieżka kariery zawodowej. Uczniowie podczas specjalnych praktyk zawodowych mieli możliwość zapoznania się w rzeczywistych warunkach z wymarzoną pracą.

Uczestniczka projektu zawodowy debiut ścieląca łóżko

Dzięki udziałowi w programie młodzi przyglądali się z bliska pracy, z którą wiążą swoją przyszłość. Okazało się, że tygodniowe praktyki przyniosły wiele nowych refleksji, czasem nawet zmianę swoich planów zawodowych. Uczniowie podczas pięciodniowych praktyk mieli szansę przekonać się, jak w realnych warunkach wygląda praca w wybranych zawodach, porozmawiać z pracodawcami i pracownikami. Pracodawcy pokazali stanowiska pracy, wszelkie trudności i ograniczenia wykonywanego zawodu, a przede wszystkim pozwolili młodzieży zrozumieć, jak ważne są posiadane predyspozycje. Uzdolnienia, talent, charakter czy wrodzone skłonności odbiją się na sposobie pracy, chęci jej wykonywania i umożliwiają wykonywanie konkretnej profesji.

Swoje odczucia, doświadczenia i wyobrażenie o przyszłej pracy w zetknięciu z  faktycznym środowiskiem zawodowym, młodzież skrupulatnie zapisywała w  specjalnych dzienniczkach.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w realizację projektu –  pracodawcom, którzy poświecili swój cenny czas na realizację praktyk, młodzieży naszego powiatu, a także nauczycielom, którzy aktywnie współpracowali z Powiatowym Urzędem Pracy w Wodzisławiu Śl. na każdym etapie przygotowania Zawodowego Debiutu.

Prezentujemy pierwszą część fotorelacji z przebiegu Zawodowych Debiutów i zachęcamy do śledzenia pozostałych na stronie Powiatowego Urzędu Pracy w Wodzisławiu Śl. (link, nowe okno): https://wodzislawslaski.praca.gov.pl