Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zaproszenie: szkolenie online "Narzędzia TIK w pracy nauczyciela" - Powiat Wodzisławski

Zaproszenie: szkolenie online „Narzędzia TIK w pracy nauczyciela”

I Liceum Ogólnokształcące im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. w ramach projektu pt. "Kompetentny nauczyciel w europejskiej szkole" zaprasza 22 października o godz. 15:00 na szkolenie online dotyczące zastosowania narzędzi TIK (technologii informacyjno-komunikacyjnych) w pracy nauczyciela.

home-office-webinar-praca-zdalna

Szkolenie jest jednym z elementów projektu realizowanego od listopada 2018 w ramach inicjatywy „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej” Programu Operacyjnego „Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020” (PO WER). Inicjatywa jest skierowana do nauczycieli. W ramach projektu zaplanowano m.in. wyjazdy na szkolenia kulturowo-metodyczne na Maltę i Cypr, do Hiszpanii, Portugalii, Francji, Wielkiej Brytanii oraz  na Islandię. Przypomnijmy, że wodzisławskie I LO otrzymało na ten cel z Programu 99 tys. zł.

Za nauczycielami już 11 wyjazdów. Wzięli w nich udział nie tylko nauczyciele języków obcych: angielskiego, niemieckiego, francuskiego i hiszpańskiego, lecz także historii, matematyki i wychowania fizycznego. W ramach projektu przeprowadzono 10 lekcji koleżeńskich, podczas których nauczyciele zaprezentowali materiały otrzymane podczas kursów metodycznych, które odbyły się w instytucjach szkoleniowych poza granicami kraju. Wśród rezultatów projektu znalazły się 2 publikacje – książki internetowe, zawierające opisy kursów, konspekty lekcji oraz artykuły napisane przez nauczycieli I LO i opublikowane w biuletynie metodycznym PODN.

Projekt, w ramach którego możliwe były zarówno wyjazdy, lekcje koleżeńskie, jak i opracowanie publikacji, dobiega końca w listopadzie. Zwieńczeniem będzie konferencja online upowszechniająca rezultaty projektu zorganizowana dla nauczycieli powiatu wodzisławskiego i Subregionu Zachodniego oraz Śląska Cieszyńskiego, która odbędzie się 22.10.2020 br. o godz. 15:00. Internetowemu seminarium towarzyszyć będzie szkolenie z zastosowania narzędzi TIK w pracy nauczyciela. Na szkolenie to można się zapisywać do środy, 21.10.2020 do godz. 15:00 na maila: s@lo1-wodzislaw.pl

kompetentny nauczyciel obrazek ilustrujący