Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na X Powiatowe Dni Sportu - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na X Powiatowe Dni Sportu

Już po raz X od 21 maja do 6 czerwca br. na terenie powiatu wodzisławskiego organizowane są Powiatowe Dni Sportu. Wszystkich chętnych zapraszamy do zapoznania się z programem imprez.

• IX Licealiada Dziewcząt Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 21 maja 2009 r. (czwartek), godz. 9.00

Do rywalizacji przystąpią uczennice szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Czekają je zarówno zmagania drużynowe, jak i współzawodnictwo w konkurencjach indywidualnych. Dla wyróżniających się drużyn oraz czołowych zawodniczek ufundowane zostaną pamiątkowe puchary i statuetki. Przyznane zostaną również puchary za klasyfikację generalną.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., obiekty sportowe Zespołu Szkół Technicznych oraz Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92.

• Turniej Piłki Nożnej z okazji X-lecia Powiatu Wodzisławskiego.

Data: 23 maja 2009 r. (sobota), godz. 9.00

W Turnieju wezmą udział przedstawiciele różnych grup zawodowych: strażaków, policjantów, lekarzy, przedsiębiorców, samorządowców, straży miejskiej, księży, dziennikarzy. W czasie imprezy, dla rodzin zawodników przewidziane są dodatkowe konkursy. Najlepsze drużyny zostaną nagrodzone pamiątkowymi medalami.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., Młodzieżowy Powiatowy Ośrodek Sportu przy ul. Pszowskiej 92.

• X Licealiada Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 26 maja 2009 r. (wtorek), godz. 9.00

W zawodach udział wezmą uczniowie wszystkich szkół ponadgimnazjalnych z terenu powiatu wodzisławskiego. Uczestnicy rywalizować będą w dyscyplinach zespołowych (piłka nożna, piłka siatkowa) oraz konkurencjach indywidualnych (biegi, pchnięcie kulą, wyciskanie sztangi, podnoszenie ciężarka). Zwycięskie szkoły w klasyfikacji ogólnej, najlepsze drużyny i zawodnicy w konkurencjach indywidualnych zostaną nagrodzeni pucharami i statuetkami.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Technicznych  w Wodzisławiu Śl.

• VII Powiatowa Olimpiada Osób Niepełnosprawnych

Data: 2 czerwca 2009 r.  (wtorek), godz. 9.30.

Impreza przeznaczona dla osób niepełnosprawnych nie tylko z terenu powiatu wodzisławskiego ale z całego województwa śląskiego. Organizatorzy zadbają zarówno o stronę sportową zawodów jak i część kulturalną. Uczestnicy będą mogli spróbować swoich sił w wielu konkurencjach sportowych.

Organizatorzy: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl.,  Warsztaty  Terapii Zajęciowej w Gorzycach i Wodzisławiu Śl., Młodzieżowy Powiatowy Ośrodek Sportu oraz Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji  w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., Obiekty Powiatowego Młodzieżowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92

• II Wiosenny Mityng Nauczycieli i Pracowników Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego

Data: 6 czerwca 2009 r. (sobota) godz. 9.00.

Impreza będzie miała charakter sportowo – integracyjny i będzie okazją do wspólnej zabawy zarówno samych uczestników mityngu jak również ich rodzin, przyjaciół oraz dopingującej młodzieży. Spotkanie ma także służyć bliższemu zapoznaniu się nauczycieli, którzy najczęściej spotykają się tylko na polu zawodowym . Zawodnicy będą rywalizować w wielu konkurencjach sportowych, m.in.: piłka nożna, piłka siatkowa, pływanie, biegi, skok w dal.

Organizator: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śl., Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.

Miejsce: Wodzisław Śl., obiekty Zespołu Szkół Technicznych oraz Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu przy ul. Pszowskiej 92.