Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na spotkanie doradcze na temat statutów organizacji pozarządowych - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na spotkanie doradcze na temat statutów organizacji pozarządowych

Czym jest statutu dla organizacji pozarządowej? Na co należy zwrócić uwagę, formułując zapisy statutu? Które zapisy statutu są istotne z punktu widzenia księgowego? Jak wprowadzać zmiany w statucie?

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS oraz Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim zapraszają przedstawicieli organizacji pozarządowych na spotkanie doradcze na temat  statutów organizacji pozarządowych (m.in. stowarzyszeń, fundacji, klubów sportowych, organizacji pożytku publicznego) – podstawowe zagadnienia.

Na spotkaniu doradczyni przedstawi również kwestię  animacji działań ngo – skąd czerpać pomysły na działania i jak je sfinansować?

Spotkanie odbędzie się w ramach projektu „Inkubator Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego”.

Termin: czwartek, 28.11.2013 r.
Godzina: 15.30 – 17.30
Miejsce: Powiatowy Młodzieżowy Ośrodek Sportu ul. Pszowska 92a w Wodzisławiu Śląskim, sala szkoleniowa na ostatnim piętrze

W ramach spotkania doradczego będzie możliwość zweryfikowania treści statutu organizacji przez prawnika. Spotkanie poprowadzi Justyna Szyndler, doradczyni ds. podmiotów ekonomii społecznej, pracownik  Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych.

Do udziału w spotkaniu zapraszamy przedstawicieli organizacji pozarządowych oraz osoby zainteresowane działalnością pozarządową z terenu Subregionu Zachodniego.

Projekt  współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.