Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na Festiwal Organizacji Pozarządowych! - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na Festiwal Organizacji Pozarządowych!

Doskonała zabawa, barwne stoiska i ciekawe występy, a do tego konkurs z nagrodami! Już 13 maja zapraszamy na „Festiwal organizacji pozarządowych” w Wodzisławiu Śląskim. Podobnie jak w latach ubiegłych, celem imprezy jest prezentacja potencjału lokalnych organizacji pozarządowych, promowanie ich różnorodności oraz integracja środowiska trzeciego sektora.

Festiwal odbędzie się na Rynku w Wodzisławiu Śl. w godzinach 10.00-13.00 i za sprawą lokalnych organizacji z pewnością będzie stanowić ciekawą ofertę spędzenia wolnego czasu dla mieszkańców Wodzisławia Śląskiego, powiatu wodzisławskiego i całego subregionu zachodniego.

Zapraszamy też do udziału w konkursie, który odbędzie się podczas festiwalu 13 maja.

Informacje, dzięki którym można będzie zwiększyć swoją szansę na wygraną, będą się pojawiać  na naszej stronie Facebook. Zajrzyjcie tam koniecznie!

Regulamin konkursu znajdziecie TUTAJ

Program Festiwalu Organizacji Pozarządowych prezentuje się następująco:

10001010 – Otwarcie Festiwalu Organizacji Pozarządowych przez Starostę Wodzisławskiego Ireneusza Serwotkę

10101020 – Przybliżenie informacji nt. projektu pn.: „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego”

10201035 – Prezentacja organizacji pozarządowych biorących udział w Festiwalu – cz. I.

10351050 – Koncert Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka z Wodzisławia Śl. – cz. I.

10501100 – Pokaz tańca w wykonaniu uczestników Wodzisławskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku

11001120 – Konkurs wiedzy o NGO pn.: „Poznajmy nasze organizacje pozarządowe”

11201135 – Pokaz sztuk walki w wykonaniu członków Związku Sportowego Langren Shihan FC Ronin z Radlina

11351150 – Prezentacja organizacji pozarządowych biorących udział w Festiwalu – cz. II

11501200 – Występ zespołów tanecznych wspieranych przez Stowarzyszenie Miłośników Zespołu Tanecznego  „Miraż” z Wodzisławia Śl.

12001210 – Pokaz udzielania pierwszej pomocy i akcji medycznej w wykonaniu strażaków z OSP w Radlinie II oraz członków Fundacji „Razem dla zdrowia”

12101220 – Zabawy dla dzieci organizowane przez członków Fundacji Teatru Wodzisławskiej Ulicy TWU

12201230 – Prezentacja organizacji pozarządowych biorących udział w Festiwalu – cz. III

12301240 – Pokaz karate i samoobrony w wykonaniu członków TKKF Karate-Do z Wodzisławia Śl.

12401255 – Koncert Fundacji Muzycznej Orkiestry KWK Anna im. Wiktora Kamczyka z Wodzisławia Śl. – cz. II.

12551300 – Zakończenie Festiwalu.

DODATKOWE ATRAKCJE TOWARZYSZĄCE FESTIWALOWI:

• animacje dla dzieci, w tym kącik gier logicznych oraz możliwość skorzystania z Escape Room’u,
  • warsztaty florystyczne oraz wystawa prac rękodzielniczych,
  • animacje kulturalne, pytania na sznurku, mapowanie oraz diagnoza potrzeb kulturalnych,
  • teleskopowa obserwacja nieba,
  • pokazy doświadczeń oraz eksperymentów fizycznych i chemicznych,
  • konsultacja lekarska wraz z możliwością badania poziomu cukru we krwi,
  • stanowisko rekonstrukcyjno-historyczne wraz z prezentacją umundurowania oraz broni,
  • pokaz jazdy na nartorolkach wraz z możliwością sprawdzenia swoich sił w jeździe po torze przeszkód,
  • możliwość adopcji czworonogów,
  • możliwość obejrzenia drezyny na torze drewnianym,
  • możliwość otrzymania sadzonki drzew w ramach jednej z akcji ekologicznych,
  • degustacja specjałów Spółdzielni Socjalnej Fenix „Najlepśniki”.

Dla uczestników i gości przewidziano poczęstunek: napoje, śląski kołocz oraz grochówkę z kuchni polowej.

Festiwal Organizacji Pozarządowych organizowany jest w ramach realizacji projektu „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej Subregionu Zachodniego” i finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.