Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy na drugi dzień Festiwalu! - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy na drugi dzień Festiwalu!

Dzisiaj (1 września) zapraszamy na drugą odsłonę Transgranicznego Festiwalu Kultury i Organizacji Pozarządowych. Bawimy się od godz, 13.00 - 22.00 na wodzisławskim Rynku i w okolicach parku miejskiego.

Wczoraj na płycie rynku prezentowały się głównie ośrodki kultury z terenu całego powiatu wodzisławskiego.

Dzisiaj na wodzisławskim Rynku prezentować się będą  głównie organizacje pozarządowe z terenu powiatu wodzisławskiego, a także podmioty III sektora działające w Petrovicach, Bohuminie, Silherovicach i Krzyżanowicach. Czeka nas wiele atrakcji oraz ciekawych spotkań, między innymi działania warsztatowe, profilaktyczne, artystyczne oraz sportowe. Ten dzień (podobnie jak wczoraj) zakończy się koncertem muzycznym.

„Transgraniczny Festiwal Kultury i Organizacji Pozarządowych”, realizowany jest przez Powiat Wodzisławski w ramach projektu „Ludzie i kultura pogranicza polsko-czeskiego”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa RP „Przekraczamy granice” w ramach Programu Interreg V-A 2014 – 2020 Republika Czeska – Polska, Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Silesia.

Partnerami projektu są: Gmina Silherovice, Gmina Krzyżanowice oraz organizacja pozarządowa RADAMOK Ostrava.

Zapraszamy do obejrzenia galerii z wczorajszego dnia: