Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy jutro do "Oazy Aktywności" na "Barwy Jesieni" - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy jutro do „Oazy Aktywności” na „Barwy Jesieni”

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. wspólnie z powiatowymi instytucjami pomocy społecznej zaprasza we wtorek, 12 października, do "Oazy Aktywności" w Wodzisławiu Śl.,. gdzie odbędzie się plenerowe wydarzenie pod nazwą "Barwy Jesieni w Oazie Aktywności".

Plakat promujący festyn Barwy Jesieni w Oazie Aktywności, opis alternataywny w treści posta

Podczas festynu zaprezentują się mieszkańcom niektóre jednostki pomocowe powiatu, jak Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl.i inne. Promowany będzie też wolontariat, jaki od kilkunastu lat świadczony jest przez uczniów I LO w Wodzisławiu Śl. na rzecz podopiecznych jednostek pomocowych, a także idea rodzicielstwa zastępczego. Organizatorów wspiera Wodzisławskie Centrum Kultury.

Podczas spotkania podpisane zostanie również porozumienie o współpracy pomiędzy PCPR a jastrzębskim wydziałem nauk społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dzięki niemu pracownicy powiatowych instytucji pomocowych będą mogli korzystać z fachowej wiedzy pracowników naukowych uczelni. Z kolei studenci zyskają niepowtarzalną okazję do realizacji praktyk, staży oraz wolontariatu w instytucjach zajmujących się bezpośrednią pomocą ludziom.

W programie również m.in. stoiska promocyjne poszczególnych jednostek, program artystyczny w wykonaniu młodzieży, konkursy i zabawy dla uczestników.

Rozpoczęcie zaplanowano na godz. 10:00. Serdecznie zapraszamy do „Oazy Aktywności” w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30.