Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym i pikniku - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy do udziału w rajdzie rowerowym i pikniku

25 września 2011 r. - ta data jest z całą pewnością oczekiwana przez miłośników turystyki rowerowej z terenu powiatu wodzisławskiego i okolic. W tym dniu odbędzie się rajd rowerowy, którego trasa poprowadzi z Wodzisławia Śląskiego do Rogowa (gmina Gorzyce). Tegoroczny rajd ma wyjątkowy, transgraniczny charakter – poza miłośnikami rowerów z Polski do udziału w nim zaproszono rowerzystów z czeskiego miasta Bogumin.

Start rajdu – który nie będzie miał charakteru wyścigu sportowego, a wyłącznie wymiar rekreacyjny –  nastąpi sprzed siedziby wodzisławskiego MOSiR-u o godz. 10:00, przy czym rejestracja uczestników odbywać się będzie w godz. 9:20–9:50. Startujący będą mieli do pokonania trasę liczącą ok. 29 km. Przyjazd uczestników na metę rajdu, która usytuowana będzie w Parku Leśnym u Kaczyny w Rogowie, planowany jest ok. godz. 13:30.
Dla uczestników imprezy Organizator planuje przygotować pamiątkowe okolicznościowe upominki – o ich otrzymaniu decydować będzie kolejność zgłoszeń!

Przyjazd cyklistów na metę rajdu nie będzie jednak oznaczał zakończenia całej imprezy – po zakończeniu rajdu rozpocznie się drugą część imprezy: transgraniczny piknik integracyjny.  Odbędą się m.in. konkurencje sportowo-rekreacyjne: będą one miały charakter zarówno drużynowy (rywalizacja polsko-czeska w 10-osobowych składach), jak również indywidualny. Dla uczestników zawodów drużynowych oraz najlepszych w poszczególnych konkurencjach indywidualnych przygotowane zostaną pamiątkowe nagrody.
Piknik będzie także dobrą okazją do zwiedzenia zlokalizowanego na terenie parku leśnego mini zoo, a także poznanie okolicy podczas przejazdu wozami konnymi. Udział w pikniku będą mogli wziąć nie tylko rowerzyści, lecz także inni zainteresowani mieszkańcy.

Zgłoszenia do udziału przyjmowane są w sposób następujący:

• telefonicznie – pod numerami tel. (32) 412-09-62 oraz (32) 412-09-46 w godzinach pracy urzędu,
  • e-mailem – na adres poczty elektronicznej: sport@powiatwodzislawski.pl,
  • osobiście w siedzibie Starostwa Powiatowego w Wodzisławiu Śl. przy ul. Pszowskiej 92a w Referacie Kultury i Sportu Wydziału Strategii i Rozwoju Powiatu /III piętro, pokój 306/ w godzinach pracy urzędu.

do dnia 20 września 2011 r. Po tym terminie możliwe będzie zgłoszenie jedynie w dniu rajdu w Biurze Zawodów.

Więcej szczegółów – w załączonych regulaminach.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, zaś partnerem – Urząd Miasta Bogumin (Republika Czeska). Zadanie jest realizowane w ramach projektu pt. ”Rowerem po pograniczu” Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013, współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz z budżetu państwa.

tn_logo3

Zapraszamy do udziału!