Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zapraszamy do składania wniosków do Programu „Działaj Lokalnie VII”! - Powiat Wodzisławski

Zapraszamy do składania wniosków do Programu „Działaj Lokalnie VII”!

Ruszyła kolejna edycja konkursu grantowego "Działaj Lokalnie". O dotacje ubiegać się mogą organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne. Nabór wniosków jest prowadzony od 7 maja 2010, a zakończy się 15 lipca 2010.

Celem konkursu jest wspieranie ludzi, którzy chcą wspólnie robić coś ważnego dla swoich miast, gmin, osiedli i społeczności je zamieszkujących. Osoby, które dostrzegają w swoim otoczeniu jakiś problem, albo możliwość rozwoju dobra wspólnego i chcą się ubiegać o dofinansowanie planowanych działań muszą tylko wypełnić wniosek o dotację i dostarczyć go do biura CRIS (ul. J. F. Białych 7, Rybnik)

Dla zainteresowanych udziałem w konkursie „Działaj Lokalnie” zorganizowane zostaną szkolenia, w trakcie których można zapoznać się z regulaminem, wymogami formalnymi i specyfiką konkursu. Informacje o terminach oraz miejscach szkoleń można znaleźć na stronie CRIS i w serwisie www.lokalnie.subregion.pl.

Projekty zgłaszane do konkursu mogą obejmować 6-miesięczne działania w okresie od 9 sierpnia 2010 do 20 lutego 2011. Kwota grantu nie może przekroczyć 6 000,00 zł.

Konkurs dotyczy inicjatyw planowanych w gminach powiatu raciborskiego, wodzisławskiego, rybnickiego oraz miastach Rybnik, Jastrzębie Zdrój i Żory.

Konkurs „Działaj Lokalnie” realizowany jest przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności we współpracy z Akademią Rozwoju Filantropii w Polsce. Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS pełni rolę Lokalnej Organizacji Grantowej od 2005 r. Przez kilka lat działalności CRIS udało się wesprzeć finansowo 48 inicjatyw.

Partnerami VII edycji programu są: Związek Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego, Starostwo Powiatowe w Raciborzu, Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim i firma „Ogrody XXI”.

Dodatkowe informacje można uzyskać od Agnieszki Zielonki-Mitura i Agnieszki Pytlik w siedzibie CRIS, telefonicznie: 32 739 55 12 wew. 104 lub mailowo: lokalnie@cris.org.pl.