Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zamknięcie ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Wiadukt do rozbiórki - Powiat Wodzisławski

Zamknięcie ulicy Czarnieckiego w Wodzisławiu Śl. Wiadukt do rozbiórki

Od poniedziałku 29 stycznia 2018 r. zostanie zamknięta ulica Czarnieckiego w Wodzisławiu Śląskim. W jej ciągu na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń zostanie rozebrany będący w bardzo złym stanie technicznym wiadukt kolejowy.

W jej ciągu na zlecenie Spółki Restrukturyzacji Kopalń zostanie rozebrany będący w bardzo złym stanie technicznym wiadukt kolejowy. Budowla znajduje się nad nieistniejącą od wielu lat linią, którą wywożono urobek z byłej kopalni 1 Maja. Prace potrwają co najmniej 5 tygodni, zależą jednak w dużej mierze od warunków atmosferycznych.  W ramach objazdu kierowcy zmuszeni będą korzystać z ulic Mszańskiej, św. Wawrzyńca i Teligi. Ponadto zmieni się przebieg linii B w komunikacji miejskiej, autobusy czasowo nie będą skręcały w zamkniętą ulicę.

Ze względu na wysokie skarpy wykopu prace rozbiórkowe uniemożliwią także przejście pieszym. Po zakończeniu ferii dzieci uczące się w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 2 przy ulicy Jastrzębskiej mogą skorzystać z dodatkowego autobusu dowożącego je na zajęcia szkolne.