Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zakończyła się rejstracja na bezpłatne badania nerek - Powiat Wodzisławski

Zakończyła się rejstracja na bezpłatne badania nerek

800 osób zamiast zaplanowanych 400 zarejestrowała stacja dializ na bezpłatne badania krwi w kierunku chorób nerek - „Nefrotest” w Wodzisławiu Śląskim. Akcja odbędzie się w dwóch turach - 14 maja (najbliższa sobota) i 14 czerwca w stacji dializ przy szpitalu w Wodzisławiu Śląskim w godzinach 9.00-16.00. Udział w kampanii jest bezpłatny i nie wymaga skierowania. To część ogólnopolskiej kampanii, która ma za zadnie upowszechniać wiedzę o roli nerek w organizmie i przekonać społeczeństwo do regularnej profilaktyki.

Organizatorzy akcji, Nefron Sekcja Nefrologiczna Izby Gospodarczej Medycyna Polska i Fresenius Nephrocare, początkowo zamierzali przebadać 400 osób, jednak limit miejsc wyczerpał się już w ciągu pierwszych pięciu godzin rejestracji. Decyzją stacji dializ uruchomiono dodatkowy termin badań – 14 czerwca. Wtedy przebadanych zostanie kolejnych 400 osób.

Akcję „Nefrotest” wspiera Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP. W regionie honorowy patronat nad kampanią sprawuje Starosta Powiatu Wodzisławskiego.

Organizatorzy przypominają, że na badanie trzeba bezwzględnie zabrać ze sobą dowód tożsamości z numerem PESEL.