Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Zajęcia kreatywne w Oazie Aktywności "zawitały" do słonecznej Italii - Powiat Wodzisławski

Zajęcia kreatywne w Oazie Aktywności „zawitały” do słonecznej Italii

1 lipca wystartowały zajęcia kreatywne dla dzieci w „Oazie aktywności”, których organizatorem jest Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim.

Zainteresowanie spotkaniami jest bardzo duże – powodem jest interesujący program oraz ciekawa forma zajęć. Za nami m. in. dzień włoski . Na początku dzieci miały za zadanie wskazać na mapie świata i Europy położenie Włoch. Bardzo pomocnym okazał się tutaj charakterystyczny kształt tego kraju, przypominający but.
Uczestnicy zajęć poznawali zabytki Włoch, m.in. krzywą wieżę w Pizie, Koloseum oraz weneckie mosty. Odgadywali też kolory flagi włoskiej, a następnie samodzielnie wykonywali różnymi technikami prace plastyczne z flagą jako motywem przewodnim.
Zorganizowano też quiz o Italii, dzięki któremu dzieci miały okazję poznać ciekawostki związane z tamtym regionem Starego Kontynentu. Dzień zakończyły warsztaty kulinarne z pieczenia własnoręcznie wykonanej pizzy.