POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Zagłosuj na projekty z naszego powiatu

Trwa głosowanie na projekty w ramach II edycji Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego Województwa Śląskiego. Wśród zgłoszeń są 3 projekty z naszego powiatu, których inicjatorami byli radni powiatowi.

Mieszkańcy naszego powiatu mogą głosować na zadania w podregionie 3, który obejmuje powiaty: mikołowski, raciborski, rybnicki, wodzisławski oraz miasta Jastrzębie-Zdrój, Rybnik i Żory. Tam zostały zgłoszone 3 projekty, które dotyczą naszego powiatu:

  1. „Nauka i Zabawa z Robotyką”– cykl bezpłatnych warsztatów z zakresu programowania i konstruowania robotów dla dzieci Szkół Podstawowych powiatu: Wodzisławskiego i Raciborskiego
  2. “Zakup sprzętu ogrodowego” (traktora wielofunkcyjnego) dla WOLO i ZOL w Gorzycach
  3. „Zielona ławeczka” – odnowa, rewitalizacja i odbudowa tzw. parku szpitalnego przy Wojewódzkim Szpitalu Chorób Płuc w Wodzisławiu Śl.

Głosowanie odbywa się elektronicznie za pomocą aplikacji, dostępnej na stronie bo.slaskie.pl i potrwa do 23 września.

Wyniki głosowania poznamy w październiku.

W ramach głosowania każdy mieszkaniec województwa śląskiego przyznaje w sumie 4 punkty – 1 dla zadań zgłoszonych w puli wojewódzkiej oraz 3 dla zadań zgłoszonych w pulach podregionalnych. Głosować można tylko jeden raz – podczas jednej sesji logowania należy przyznać wszystkie punkty. Dodatkowo przypominamy, że od głosującego zależy, czy odda 3 punkty na jedno zadanie, czy podzieli je na dwa lub trzy zadania.

Podczas głosowania należy podać swoje dane osobowe (PESEL, imię i nazwisko, imię matki, na podstawie których weryfikowana będzie poprawność głosowania, tak aby każdy mieszkaniec głosował raz) oraz numer telefonu, na który zostanie przesłany kod weryfikujący. Informacje dotyczące przetwarzania danych osobowych znajdują się w panelu oraz w zakładce na bo.slaskie.pl.

Poniżej przedstawiamy 4 proste kroki, które należy wykonać, by zagłosować w panelu dostępnym na stronie bo.slaskie.pl:

KROK 1 – wybierz zadania, przydzielając im odpowiednią liczbę punktów (1 punkt na zadania wojewódzkie, od 1 do 3 punktów na zadanie/zadania z dowolnych podregionów).

W panelu dostępne są informacje o zadaniach (tytuł, kod, proponowana lokalizacja, szacowany koszt, skrócony opis przygotowany przez autora zadania)

KROK 2 – uwierzytelnij się, podając swoje dane (imię i nazwisko, numer PESEL, imię matki, numer telefonu).

KROK 3 – potwierdź swój wybór, klikając WYŚLIJ

KROK 4 – zatwierdź oddawane głosy, wpisując kod, który otrzymasz SMSem na wskazany numer telefonu oraz klikając ZATWIERDŹ. Na każdy numer telefonu można otrzymać do pięciu kodów weryfikujących (liczą się kody wykorzystane do zatwierdzenia głosowania). Po zatwierdzeniu nie będzie możliwości zmiany decyzji lub ponownego głosowania.

Ważne! Zgodnie z Regulaminem Marszałkowskiego Budżetu Obywatelskiego o wyborze zadań do realizacji decydują mieszkańcy województwa w drodze głosowania. Realizowane będą zadania wybrane przez mieszkańców, czyli takie, na które oddany będzie co najmniej jeden głos.