POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Zagłosuj na nasze projekty w budżecie obywatelskim województwa śląskiego!

Jeszcze tylko do końca tygodnia (19 września) można głosować na projekty zgłoszone do budżetu obywatelskiego województwa śląskiego. My zachęcamy, aby poprzeć pomysły ważne dla mieszkańców naszego powiatu z zakresu bezpieczeństwa na drogach, wsparcia ochrony zdrowia, a także poprawy funkcjonowania WOLOiZOL w Gorzycach.

Infografika dot. budżetu obywatelskiego województwa śląskiego 2021

Z terenu powiatu wodzisławskiego zgłoszono m.in. projekt doświetlenia przejść dla pieszych lampami LED. W powiecie wodzisławskim chodzi o przejściach dla pieszych:

  • na drodze wojewódzkiego 932 (ul. Wyzwolenia) w Marklowicach na wysokości Parku Słoneczna Wyspa,
  • na drodze wojewódzkiej 933 (ul. Pszowska) w Wodzisławiu Śl. na wysokości kościoła Podwyższenia Krzyża Św.,
  • na drodze wojewódzkiej 933 (ul. Pszowska) w Wodzisławiu Śl. w rejonie skrzyżowania z ul. Wolności (Jedłownik),
  • na drodze wojewódzkiej 933 (ul. Pszowska) w Pszowie w rejonie skrzyżowania z ul. Paderewskiego.

Kod projektu to MBO-0103/P3/21, głosowanie na stronie: https://bo.slaskie.pl/

Infografika dla projektu do budżetu obywatelskiego województwa śląskiego na 2021 r. dot. projektu doświetlenia przejść dla pieszych

Swój projekt zgłosił również Wojewódzki Szpital Chorób Płuc im. dr. Alojzego Pawelca w Wodzisławiu Śl. Mowa o instalacji kamer na prawie 10ha terenie szpitala, w większości zalesionym, co pozwoli na poprawę bezpieczeństwa pacjentów, ale też mieszkańców, którzy odwiedzają sąsiadujący z terenem szpitala ośrodek Balaton. W ramach zadania planowane jest również zmodernizowanie centrali telefonicznej szpitala.

Kod projektu to MBO-0088/P3/21, głosowanie na stronie: https://bo.slaskie.pl/

Podobnie jak w minionym roku projektu zgłosił również Wojewódzki Ośrodek Lecznictwa Odwykowego i Zakład Opiekuńczo-Lecznicy w Gorzycach. Zakłada on zakup elektrycznego pojazdu transportowo-platformowego dla obsługi obiektów WOLOiZOL. Pojazd ma zastąpić używany obecnie środek transportu oparty o technologię silnika diesla.

Kod projektu to MBO-00181/P3/21, głosowanie na stronie: https://bo.slaskie.pl/

Infografika dot. projektu zakupu elektrycznego środka transportowego dla WOLOiZOL w ramach budżetu obyatelskiego województwa śląskiego