Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju" - Powiat Wodzisławski

Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju"

Medale przyznawane są przez Ministra Obrony Narodowej. Stanowią one uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się dla rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Medal nadaje się osobom które:
•    wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych
•    posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego
•    swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

10 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku ppłk Zbigniew Kozyra wraz ze Starostą Jerzym Rosołem wręczyli mieszkańcom powiatu wodzisławskiego w obecności burmistrzów Radlina i Rydułtów, wójta Gminy Godów oraz  przedstawiciela kopalni KWK Rydułtowy Anna wręczyli cztery medale „ Za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Medale otrzymali:
1.    Józef Sobkiewicz z Urzędu Gminy Godów – złoty medal
2.    Halina Korzonek z Urzędu Miasta Radlin – srebrny medal
3.    Jacek Zimoch z KWK Rydułtowy-Anna – brązowy medal
4.    Daniel Wodecki z Urzędu Gminy Godów – brązowy medal.