Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju"

Medal "Za Zasługi dla Obronności Kraju"

Medale przyznawane są przez Ministra Obrony Narodowej. Stanowią one uznanie dla osób, które swoją pracą lub działalnością przyczyniły się dla rozwoju i umocnienia obronności kraju.

Medal nadaje się osobom które:
•    wykazały męstwo lub odwagę w bezpośrednim działaniu związanym z obronnością kraju albo osiągnęły bardzo dobre wyniki w realizacji zadań obronnych
•    posiadają szczególne zasługi w dziedzinie rozwoju nowoczesnej myśli wojskowej, techniki wojskowej oraz potencjału obronnego, jak również w zakresie szkolenia i wychowania wojskowego
•    swoją pracą zawodową lub działalnością w organizacjach społecznych znacznie przyczyniły się do rozwoju i umocnienia systemu obronnego kraju.

10 grudnia br. w Starostwie Powiatowym w Wodzisławiu Śl. Komendant Wojskowej Komendy Uzupełnień w Rybniku ppłk Zbigniew Kozyra wraz ze Starostą Jerzym Rosołem wręczyli mieszkańcom powiatu wodzisławskiego w obecności burmistrzów Radlina i Rydułtów, wójta Gminy Godów oraz  przedstawiciela kopalni KWK Rydułtowy Anna wręczyli cztery medale „ Za Zasługi dla Obronności Kraju”.
Medale otrzymali:
1.    Józef Sobkiewicz z Urzędu Gminy Godów – złoty medal
2.    Halina Korzonek z Urzędu Miasta Radlin – srebrny medal
3.    Jacek Zimoch z KWK Rydułtowy-Anna – brązowy medal
4.    Daniel Wodecki z Urzędu Gminy Godów – brązowy medal.