Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami pierwszy z siedmiu turniejów szachowych - Powiat Wodzisławski

Za nami pierwszy z siedmiu turniejów szachowych

W Gminnym Centrum Informacji w Marklowicach rozegrano pierwszy z cyklu siedmiu turniejów szachowych Grand Prix o Puchar Starosty Powiatu Wodzisławskiego. Przed turniejem odbyło się szkolenie teoretyczne, którego tematem była "Partia szkocka".

turniej szachowy

W turnieju rozegrano 7 rund systemem szwajcarskim, tempem 10 minut plus 5 sekund na ruch dla każdego zawodnika. Na każdej szachownicy podczas każdej z rund musiała być ustawiona pozycja debiutowa ze szkolenia, od której zawodnicy rozpoczynali dalszą grę.

Zwycięzcą turnieju został zawodnik Klubu Sportowego HETMAN Marklowice – Paweł Kotula, który zdobył także I miejsce w klasyfikacji rocznik 2006 i starsi, II miejsce w tej samej kategorii zajął Marek Styrnol a III miejsce Piotr Lubszczyk.

W klasyfikacji rocznik 2007 i młodsi I miejsce zdobył Szymon Reszczyński, II miejsce zajęła Alicja Wojs a III miejsce Alicja Lach.

Gratulujemy!!

Zapraszamy na drugi turniej, który odbędzie się 25 maja w budynku Gminnego Centrum Informacji w Marklowicach. Tematem spotkania będzie „Obrona dwóch skoczków”.