Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami jesienny festyn w "Oazie Aktywności" - Powiat Wodzisławski

Za nami jesienny festyn w „Oazie Aktywności”

Stoiska z rękodziełem, możliwość spotkań ze specjalistami, występy artystyczne, animacje, ciepły poczęstunek, a także koncert zespołu ONLY ONE - to wszystko czekało dzisiaj na uczestników festynu "Barwy Jesieni" zorganizowanego na terenie "Oazy Aktywności" w Wodzisławiu Śl. przy ul. Wałowej 30

Festyn Barwy Jesieni w Oazie Aktywności w Wodzisławiu Śl. Fotorelacja z imprezy 12.10.2021 r. Na zdjęciu dyrektor PCPR Irena Obiegły wraz ze starostą Leszkiem Bizoniem, Krystyną Kuczerą i Józefem Szymańcem

Imprezę otworzyła dyrektor Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. Irena Obiegły wspólnie ze starostą Leszkiem Bizoniem oraz członkinią Zarządu Powiatu resortowo odpowiedzialną za powiatową pomoc społeczną Krystyną Kuczerą. Wszyscy podkreślali, że festyn miał na celu promocję działalności powiatowych jednostek pomocowych, a także terenu samej „Oazy Aktywności” jako przestrzeni w centrum Wodzisławia Śl. dedykowanej inicjatywom społecznym.

Mieszkańcom miasta zaprezentowały się: Warsztat Terapii Zajęciowej św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl., Powiatowy Ośrodek Wsparcia „Perła”, Powiatowy Ośrodek Wsparcia w Połomi, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. i inne. Podczas imprezy promowano ideę wolontariatu. Swoimi doświadczeniami w tym zakresie dzielili się uczniowie I LO w Wodzisławiu Śl., którzy od kilkunastu już lat wspierają podopiecznych powiatowych jednostek. O blaskach i cieniach rodzicielstwa zastępczego mówiły natomiast przedstawicielki funkcjonujących w naszym powiecie rodzin zastępczych.

Podczas spotkania podpisane zostało również porozumienie o współpracy pomiędzy PCPR a jastrzębskim wydziałem nauk społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa w Poznaniu. Dzięki niemu pracownicy powiatowych instytucji pomocowych będą mogli korzystać z fachowej wiedzy pracowników naukowych uczelni. Z kolei studenci zyskają niepowtarzalną okazję do realizacji praktyk, staży oraz wolontariatu w instytucjach zajmujących się bezpośrednią pomocą ludziom. W imieniu PCPR podpisała je Irena Obiegły. Z kolei w imieniu uczelni dziekan wydziału Aleksandra Buchta.

Na wszystkich uczestników czekał również bogaty program muzyczny przygotowany przez młodzież I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. tworzącą zespół ONLY ONE.

Wielkie wsparcie organizatorom zapewniło Wodzisławskie Centrum Kultury i jego pracownicy, którzy aktywnie włączyli się w organizację wydarzenia, zapewniając niezbędne nagłośnienie, osprzęt oraz obsługę techniczną.

Zapraszamy do obejrzenia galerii. Więcej zdjęć na naszym fanpage’u na portalu facebook