Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami IV edycja Piosenki Karaoke "ŚpiewaMY" - Powiat Wodzisławski

Za nami IV edycja Piosenki Karaoke „ŚpiewaMY”

Rozśpiewani uczestnicy, występ zespołu Jambo Afrika i relacja na żywo zza kulis festiwalu – tak w skrócie można podsumować IV Festiwal Piosenki Karaoke "ŚpiewaMY" osób niepełnosprawnych. Patronat nad imprezą objął starosta Leszek Bizoń.

karaoke

Tegoroczny Festiwal Karaoke zdominowały rytmy lat 80. i 90. Na scenie Wodzisławskiego Centrum Kultury wystąpiło 15 podopiecznych placówek i ośrodków kształcenia specjalnego m. in. z Rybnika, Jastrzębia, Wodzisławia Śl., Czerwionki-Leszczyn, Żor oraz z Warsztatów Terapii Zajęciowej z Gorzyc i Wodzisławia. Uczestnicy zaśpiewali lubiane utwory zespołów: Perfekt, Budka Suflera, Papa Dance czy Urszuli. W trakcie imprezy publiczność mogła zobaczyć kilka kadrów zza kulis festiwalu. A wszystko za sprawą tzw. backstage-u, gdzie prowadzono na żywo rozmowy z artystami przed ich występem. Była to wspaniała okazja do tego, by poczuć na własnej skórze emocje towarzyszące festiwalowi z zakulisowej perspektywy. Dodatkowo imprezę uświetnił występ zespołu Jambo Afrika, znany z takich utworów jak: Afrika Simone, Saragossa Band czy Goombay Dance Band. Na scenie zaprezentował się również zespół taneczny Dżepetto Squad.

Wsparcia festiwalowi udzielili znani nie tylko w branży artyści i twórcy pełniący jednocześnie zaszczytną, ale również odpowiedzialną funkcję Jury: Kamil Machulec –adwokat, gitarzysta zespołu Tabu, Tomasz Ciba – właściciel agencji artystycznej, prezenter, radiowiec i twórca programów estradowych, występuje także jako TOMEK CORA oraz Grzegorz Czech – właściciel, realizator i producent GOrecords. Imprezę poprowadził wodzirej z klasą Paweł Korduła. Pomysłodawczynią imprezy jest pedagog Aleksandra Hawrył z ZPSWR w Wodzisławiu Śl.

Czwartą edycje festiwalu wygrała Aleksandra Kojtych, drugie miejsce wyśpiewał Miłosz Kopeć, a trzecie Tomasz Adamek.