Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Za nami dożynki w Gorzycach - Powiat Wodzisławski

Za nami dożynki w Gorzycach

W niedzielę 15 września w Gorzycach odbyły się uroczystości dożynkowe, których gospodarzem było w tym roku sołectwo Rogów. W podziękowaniu za plony wziął udział również starosta Leszek Bizoń.

wizyty delegacji partnerskich z Niemiec, Łotwy i Powiatu Tczewskiego

Uroczystości rozpoczęły się mszą świętą w rogowskim kościele, odprawioną przez proboszcza Bernarda Raka. Od kilku lat Gminne Dożynki – mimo że ich gospodarzem jest co roku inne sołectwo – odbywają się na terenie rekreacyjnym przy GOTSiR Nautica. Tam też przybył barwny korowód.

Podczas oficjalnej części starostowie dożynek Patrycja Kuhn i Józef Stromski przekazali chleb dożynkowy wójtowi Danielowi Jakubczykowi. Na scenie Odznakami Zasłużony dla Rolnictwa wyróżnieni zostali gospodarze z Rogowa: Krzysztof Huwer, Józef Stromski, Jerzy Połednik i Damian Mrozek. Przewodnicząca rogowskiego KGW, Anna Połednik, została uhonorowana statuetką Serdeczne Serce, wykonaną przez artystę – Honorowego Obywatela gminy Alojzego Błędowskiego. To nagroda wręczana szczególnie zasłużonym społecznikom.

Na scenę zaproszono także gości, wśród nich m.in. parlamentarzystów, Starostę Wodzisławskiego Leszka Bizonia i innych. Po części oficjalnej sceną zawładnęli artyści: Rogowianki, zespół Meritum, orkiestra Gminy Gorzyce pod dyrekcją Zbigniewa Krótkiego, formacja mażonetkowa Riki-Tiki, formacje taneczne – Mini Dance, Magic Dance, Crazy Dance, wreszcie Teresa Werner, zespół Blend i gwiazda wieczoru, czyli zespół DŻEM.