Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wystawa oficjalnie otwarta - Powiat Wodzisławski

Wystawa oficjalnie otwarta

Wczoraj w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Wodzisławiu Śl.dokonano uroczystego otwarcia wystawy prac osób niepełnosprawnych wykonanych podczas pleneru artystycznego "Z ziemi naszej do waszej". Na otwarcie licznie przybyli główni bohaterowie wystawy - niepełnosprawni artyści, a także ich rodziny, przyjaciele i znajomi.

Wystawę otworzył dyrektor Warsztatu Terapii Zajęciowej Św. Hiacynta i Franciszek w Wodzisławiu Śl., Andrzej Pałka, który podziękował władzom Powiatu reprezentowanym przez Wiceprzewodniczącego Rady Powiatu -Romana Juzka, za finansowe wsparcie inicjatywy, a także dyrektorowi wodzisławskiej Miejskiej i Powiatowej Biblioteki Publicznej, Ewie Wrożynie – Chałupskiej, za przychylność, gościnność, pomoc i ciepłe przyjęcie. Zapowiedział równocześnie, że to nie ostatnie tego typu przedsięwzięcie, które zamierza organizować wodzisławski Warsztat.

Z kolei Ewa Wrożyna – Chałupska przyznała, że biblioteka bardzo chętnie włącza się w różnego rodzaju inicjatywy wspierające i promujące integrację osób niepełnosprawnych, ale tego typu wystawy jeszcze w swoich murach nie gościła. Zaprosiła także do obejrzenia prac, które ze względu na ich ilość, będą do końca wakacji systematycznie prezentowane w wypożyczalniach biblioteki.

Przypomnijmy, że wodzisławski WTZ 22 czerwca zorganizował plener artystyczny dla osób niepełnosprawnych z terenu powiatu wodzisławskiego, w którym wzięło udział w sumie ok. 110 osób.

Plener zorganizowano w Parku Kościuszki w Katowicach. Tam indywidualnie i w grupach pod okiem instruktorów oraz z pomocą wolontariuszy, artyści utrwalali piękno drewnianego kościółka Św. Michała Archanioła z ok. 1510 r., przeniesionego w 1938 r. z Syryni.

Do tworzenia obrazów wykorzystano technikę olejną, pastel, akryl, ołówek, szkło i farby do szkła.

Plener organizowano w ramach realizacji zadania publicznego, dofinansowanego ze środków Powiatu Wodzisławskiego.