Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z mikołajkowymi prezentami u dzieci w szpitalu i placówkach opiekuńczych - Powiat Wodzisławski

Z mikołajkowymi prezentami u dzieci w szpitalu i placówkach opiekuńczych

Mikołajki to dzień, w którym każde dziecko powinno się cieszyć. Z tej okazji władze powiatu podarowały prezenty dzieciom hospitalizowanym w oddziale pediatrycznym w szpitalu w Rydułtowach oraz przebywającym w placówkach opiekuńczych w Gorzyczkach i Wodzisławiu Śl.

Przekazanie prezentów mikołajkowych 4

Ze względu na sytuację związaną z koronawirusem i wprowadzone obostrzenia w tym roku spotkania z dziećmi były niemożliwe. – Przykro, że w tym roku nie mogę spotkać się z dziećmi osobiście. Myślę jednak, że te paczki sprawią, iż na ich twarzach pojawi się uśmiech – mówi Krystyna Kuczera, członkini Zarządu Powiatu, która w piątek przywiozła upominki do placówek oraz do szpitala.

Prezenty dla pacjentów przebywających na oddziale pediatrycznym odebrał ordynator Stefan Cichy wraz z personelem, a dla dzieci z Powiatowego Domu Dziecka w Gorzyczkach oraz Powiatowej Placówki Opiekuńczo-Wychowawczej w Wodzisławiu Śląskim – dyrektor Grzegorz Strzebińczyk wraz z przedstawicielami dzieci.

Z prezentami do małych pacjentów w rydułtowskim szpitalu przyjechał również burmistrz Marcin Połomski i wiceburmistrz Mariola Bolisęga oraz dyrektor szpitala Krzysztof Kowalik.