Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Z książką Ci do twarzy? Konkurs - Powiat Wodzisławski

Z książką Ci do twarzy? Konkurs

Towarzystwo Nauczycieli Bibliotekarzy Szkół Polskich Oddział w Rybniku ogłasza konkurs fotograficzny dla dzieci i młodzieży pt. "Z książką mi do twarzy". Tematem prac jest czytanie, a dokładniej osoba „przyłapana" na czytaniu. Patronat honorowy nad konkursem objął m.in. starosta wodzisławski Leszek Bizoń.

dziecko czytające pod kołdrą z latarką w dłoni

Konkurs kierowany jest do uczniów szkół powiatu rybnickiego, wodzisławskiego, Rybnika i Żor. Jego celem jest wizualizacja pasji czytania, popularyzacja czytania jako formy spędzania wolnego czasu (w domu, w miejscach publicznych takich jak: ulica, park, plac zabaw, sklep, autobus, szkoła, biblioteka itp.), a także upowszechnianie i popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki, dialogu ze światem i wyrażania emocji.

Fotografie w formacie JPG o minimalnej rozdzielczości 800×600 należy przesłać elektronicznie do 31 grudnia 2020 r. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi najprawdopodobniej w styczniu 2021 r., za pośrednictwem strony www.bsip.miastorybnik.pl/

Prace będą oceniane w następujących kategoriach

• szkoły podstawowe klasy I-IV,
  • szkoły podstawowe klasy V-VIII,
  • szkoły ponadpodstawowe i klasy ponadgimnazjalne.

Prace należy wykonać zgodnie z przepisami prawa dotyczącymi ochrony praw autorskich i prawa do ochrony wizerunku. Przede wszystkim należy uzyskać zgodę osoby fotografowanej na wykorzystanie jej wizerunku (w przypadku dziecka – zgodę rodziców) i załączyć ją do przekazanej pracy.
Autor fotografii, przekazując zdjęcie na konkurs, wyraża jednocześnie zgodę na przetwarzanie danych i na publikację prac.

Każdy uczestnik może przesłać wyłącznie drogą elektroniczną maksymalnie 3 fotografie na adres: tnbsp.rybnik@gmail.com

W treści wiadomości należy podać HASŁO oznaczające autora, TYTUŁ zdjęcia i KATEGORIĘ uczestnika. Do tej samej wiadomości należy dołączyć skany wypełnionego i podpisanego formularza zgłoszeniowego (do pobrania poniżej) oraz zgody osób fotografowanych na publikację wizerunku (do pobrania poniżej).

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie internetowej www.bsip.miastorybnik.pl/ Organizatorzy udzielają też informacji za pośrednictwem maila na adres: tnbsp.rybnik@gmail.com

Do pobrania:

Konkurs Foto Z Książką Mi do Twarzy