Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XIII Koncert Charytatywny w Ekonomiku. Graliśmy dla Mikołaja - mówią młodzi - Powiat Wodzisławski

XIII Koncert Charytatywny w Ekonomiku. Graliśmy dla Mikołaja – mówią młodzi

To już trzynasty rok, kiedy społeczność wodzisławskiego Ekonomika spotkała się, by muzyką, tańcem, śpiewem i wieloma innymi talentami dać dowód na wielkość i dobroć ludzkiego serca. Koncert Charytatywny „Otwórzmy nasze serca” wybrzmiał w murach szkoły. Podobnie jak w ubiegłym roku młodzież tańczyła i śpiewała dla małego Mikołaja Kubali.

– Koncert odbył się po raz trzynasty. Wcale nie pechowy, raczej przełomowy. Gruntujący wyjątkowość tego wydarzenia dla wszystkich uczestników: uczniów, nauczycieli i społeczności lokalnej – mówi jedna z organizatorek, pedagog szkolna Adrianna Garbulowska-Gulec.

Młodzież podzieliła się swoimi talentami: głosem, ruchem, dźwiękami z zachwyconą publicznością:

– Występy wzbudzają ogromne emocje. Uczestnicy mogą liczyć na aplauz i słowa zachwytu ze strony innych uczniów i nauczycieli. Są niesamowici, ogromnie im dziękujemy – dodaje współorganizatorka Kornelia Granacka-Trzaska.

Podczas imprezy nie było gościa specjalnego, maleńkiego Mikołaja Kubali, który przygotowuje się do przyjęcia najdroższego leku świata. Już w niedzielę pojedzie z rodzicami do szpitala w Lublinie.

– Wokół nas tak wiele się zmienia, postęp, rozwój technologiczny, sztuczna inteligencja mogłyby zastąpić człowieka, a jednak jest coś, czego zastąpić się nie da, to ludzka wrażliwość i wsparcie dla tych, którzy w danym momencie tego potrzebują. 26 stycznia mały Mikołaj Kubala świętował swoje pierwsze urodziny: była dziecięca radość i łzy jego mamy Małgosi, która dziękowała za wsparcie i pomoc w trudnej drodze po lek. Słowa mamy chłopca dotyczą również Was – podkreśliła wagę pomocy uczniów Ekonomika jego dyrektorka Maria Lach.

Koncert mógł zostać zrealizowany ze sporym rozmachem dzięki zaangażowaniu wielu ludzi.

Szczególne podziękowania kierujemy do uczniów, to oni stanowią trzon tego wydarzenia, ich energia, radość życia, siła – to prawdziwe filary Koncertu. Chciałabym również podziękować pani Agnieszce Mroziakiewicz, która wraz z młodzieżą przygotowała te piękne kolorowe dekoracje, wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły, społeczności absolwentów i przyjaciół Ekonomika za ogromną przychylność i gotowość do działania – podsumowała dzisiejsze wydarzenie pedagog szkolna.

W koncercie wzięła udział m.in. naczelnik Wydziału Oświaty w Starostwie Katarzyna Zollner-Solowska.