Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XII Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejski" - Powiat Wodzisławski

XII Międzynarodowy Przegląd Widowisk Bożonarodzeniowych "Radlińskie Betlejski"

Koncert laureatów oraz wręczenie nagród odbyło się 18 stycznia 2009 roku o godzinie 16.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie. Organizatorzy imprezy to: Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim, Urząd Miasta w Radlinie, Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Radlinie oraz Miejski Ośrodek Kultury w Radlinie.

Komisja oceniająca w składzie Janusz Majewski, Izabela Bugla-Słomian i Dawid Michalski po wysłuchaniu 27 widowisk nagrodziła i wyróżniła następujące zespoły:

Przedszkola:

• I miejsca nie przyznano
  • II miejsce – Przedszkole w Świerklanach Górnych

Szkoły podstawowe:

• I miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 16 w Rybniku – Boguszowicach
  • II miejsce – Powiatowe Ognisko Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach przy Szkole Podstawowej Nr 1 w Świerklanach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa Nr 18 w Gliwicach
  • III miejsce – Szkoła Podstawowa w Turzy Śl.

Gimnazja:

• I miejsca nie przyznano
  • II miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Radlinie
  • III miejsce – Gimnazjum w Brynku

Szkoły ponadgimnazjalne:

• I miejsce – Studio Tańca Klubu „Ikar” w Warszawie

Szkoły specjalne:

• I miejsce – Specjalny Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rybniku
  • II miejsce – Zespół Szkół Specjalnych w Raciborzu

Wyróżnienia:

• Agnieszka Grzesik z Klubu „Ikar” w Warszawie za reżyserię i choreografię spektaklu „Bożonarodzeniowa mozaika taneczna”
  • Ilona Myszka – instruktor Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Czerwionce-Leszczynach, za pomysł na scenariusz i adaptację baśni J.Ch. Andersena „Dziewczynka z zapałkami”.