Przejdź do menu głównego Przejdź do menu dodatkowego Przejdź do treści Mapa serwisu

Herb powiatu wodzisławskiego Powiat Wodzisławski » XI LICEALIADA CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JUŻ ZA NAMI

XI LICEALIADA CHŁOPCÓW SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH JUŻ ZA NAMI

27 maja 2010 r. na Młodzieżowym Powiatowym Ośrodku Sportu w Wodzisławiu Śl. odbyła się XI Licealiada Chłopców Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Wodzisławskiego. Imprezę współorganizowaną przez Starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Śląskim oraz Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śląskim otworzyli Poseł na Sejm i wieloletni dyrektor Zespołu Szkół Technicznych Ryszard Zawadzki oraz Etatowy Członek Zarządu Damian Majcherek.

Po uroczystym otwarciu zawodnicy rozpoczęli rywalizację w wielu przygotowanych przez organizatorów konkurencjach sportowych: piłce siatkowej, piłce nożnej, biegu na 100, 400 i 1500 metrów, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz sztafecie 6x320m. O punkty wliczane do klasyfikacji generalnej walczono również w konkurencjach siłowych: wyciskaniu sztangi, podnoszeniu ciężarka i przeciąganiu liny. Wszyscy startujący zawodnicy podeszli do zmagań bardzo profesjonalnie i dawali z siebie wszystko, czego potwierdzeniem osiagneli niesamowite wyniki.

Damian Majcherek -Etatowy Członek Zarządu  oraz  Czesław Rychlik – Dyrektor Młodzieżowego Powiatowego Ośrodka Sportu wręczyli najlepszym zawodnikom oraz drużynom  puchary i  medale oraz pamiątkowe dyplomy

WYNIKI XI LICEALIADY CHŁOPCÓW

Bieg na 100m:
I miejsce – Paweł Hałasek (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 10,77
II miejsce – Mateusz Henzel (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 10,89
III miejsce – Tomasz Porwał (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 11,58

Bieg na 400m:
I miejsce – Patryk Koźlik (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.) – 52,85
II miejsce – Jacek Mielańczyk (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 54,17
III miejsce – Artur Jędrysik (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 55,47

Bieg na 1500m:
I miejsce – Mateusz Konsik (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 4,45,0
II miejsce – Kamil Winkler (ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.) – 4,56,0
III miejsce – Piotr Błaszczyk (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 5,05,0

Sztafeta 6x320m:
I miejsce – ZST w Wodzisławiu Śl. – 4,28,1
II miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl. – 4,42,3
III miejsce – ZSP Nr 2 w Rydułtowach – 4,43,0

Skok w dal:
I miejsce – Przemysław Łachacz (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 5,95
II miejsce – Paweł Czech (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 5,78
III miejsce – Paweł Matuszek (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 5,36

Pchnięcie kulą:
I miejsce – Grzegorz Czogała (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 10,64
II miejsce – Szymon Sochacki (ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie) – 10,49
III miejsce – Kamil Sosna (ZSP w Pszowie) – 10,33

Podnoszenie ciężarka:
I miejsce – Marek Fajkis (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 36
II miejsce – Krzysztof Adamczyk (ZST w Wodzisławiu Śl.) – 36
III miejsce – Szymon Kamczyk (ZSP w Pszowie) – 31

Wyciskanie sztangi leżąc:
I miejsce – Adrian Mężyk (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 170 kg
II miejsce – Szymon Moskwa (ZSZ w Wodzisławiu Śl.) – 140 kg
III miejsce – Dawid Cudo (ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie) – 120 kg

Piłka nożna:
I miejsce – ZST w Wodzisławiu Śl.
II miejsce – ZSZ w Wodzisławiu Śl.
III miejsce – ZSE im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.

Piłka siatkowa:
I miejsce – ZS im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
II miejsce – ZST w Wodzisławiu Śl.
III miejsce – ZSP im. Sejmu Śląskiego w Radlinie

Klasyfikacja generalna:
I miejsce – Zespół Szkół Technicznych w Wodzisławiu Śl.
II miejsce – Zespół Szkół im. 14 Pułku Powstańców Śląskich w Wodzisławiu Śl.
III miejsce – Zespół Szkół Zawodowych w Wodzisławiu Śl.
IV miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych im. Sejmu Śląskiego w Radlinie
V miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 w Rydułtowach
VI miejsce – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Oskara Langego w Wodzisławiu Śl.
VII miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Pszowie
VIII miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Wodzisławiu Śl.
IX miejsce – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1 w Rydułtowach