Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski XI Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus" - Powiat Wodzisławski

XI Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej „Cantemus”

Za nami kolejna edycja Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus", który co roku cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród młodzieży powiatu wodzisławskiego. XI odsłona odbyła się 28 listopada w Miejskim Ośrodku Kultury w Radlinie, a organizatorem była Branżowa Szkoła I Stopnia w Radlinie. Patronat imprezy objęło między innymi Starostwo Powiatowe.

XI Edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej "Cantemus"

Jako pierwsza wystąpiła Edyta Górecka- gość specjalny tegorocznego festiwalu. Zaprezentowała  swoje autorskie piosenki i popularne utwory w języku angielskim. Później do wspólnej rywalizacji stanęła młodzież ze szkół ponadgimnazjalnych. Śpiewali w języku angielskim, francuskim, włoskim i niemieckim. Zachwyt wśród jury wzbudził wysoki poziom muzyczny i językowy uczestników. Warto zaznaczyć, że większość  zrezygnowała z podkładu dźwiękowego, zastępując go własnym akompaniamentem, co także zapunktowało u komisji.  Młodzież wykazała się niesamowitą dojrzałością muzyczną.

Na podium uplasowali się:

I miejsce: Dominika Danek z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. z utworem „You Make Me Feel„.

II miejsce: Karolina Rachwał z I Liceum Ogólnokształcącego im. 14 Pułku Powstańców Śl. w Wodzisławiu Śl. z utworem „Down on my Knees
oraz (ex aequo) Kinga Komarek  z II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. Prof. J. Tishnera w Wodzisławiu Śl. z utworem „Warrior”.

III miejsce: Piotr Bujnowski z  II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi i Integracyjnymi im. Ks. Prof. J. Tishnera w Wodzisławiu Śl. z utworem „Stars” z musicalu „Les Miserables„.

Wszystkim zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy wielu sukcesów, nie tylko muzycznych!