Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wystartował przetarg na przebudowę ul. 1 Maja w Skrzyszowie - Powiat Wodzisławski

Wystartował przetarg na przebudowę ul. 1 Maja w Skrzyszowie

Zarząd Powiatu Wodzisławskiego podjął decyzję o ogłoszeniu przetargu na modernizację prawie półtorakilometrowego odcinka ul. 1 Maja w Skrzyszowie. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, kierowcy pojadą wyremontowaną drogą już w połowie października.

Przebudowany zostanie kolejny odcinek od wiaduktu nad autostradą A-1 do skrzyżowania z ulicą Jana Pawła II. Do wykonania jest prawie dziesięć tysięcy metrów kwadratowych nawierzchni z mieszanek mineralno-bitumicznych, ponad cztery tysiące metrów kwadratowych nawierzchni z kostki brukowej, kilometr kanalizacji deszczowej, trzynaście miejsc postojowych oraz cztery zatoki autobusowe. Co ważne, ostatnia warstwa nawierzchni (tj. ścieralna) zostanie wykonana jednocześnie na całej szerokości jezdni bez tzw. szwu w środku drogi. Zakres zamówienia obejmuje także wykonanie oznakowania pionowego, poziomego oraz urządzeń bezpieczeństwa ruchu.

Podczas prowadzonych prac wykonawca zobowiązany będzie do utrzymania ruchu drogowego (z wyłączeniem czasu wykonania warstwy ścieralnej) oraz zapewnienia dojazdu oraz dojścia mieszkańców do posesji. To oznacza, że na remontowanych odcinkach prawdopodobnie będzie wprowadzany odcinkowo ruch wahadłowy.

Termin składania ofert upływa 17 lutego. Wykonawcę powinniśmy zatem poznać pod koniec marca.

Inwestycja będzie realizowana w ramach „Programu rozwoju gminnej i powiatowej infrastruktury drogowej na lata 2016-2019”. Wstępna szacunkowa wartość przedsięwzięcia to ok. 4,2 mln zł, z czego połowa zostanie sfinansowana z budżetu państwa. Drugą połowę pokryje wspólnie powiat i gmina Godów. Oba samorządy razem sfinansują też inną inwestycję w ramach programu – przebudowę ul. Wyzwolenia w Skrzyszowie, za której wykonanie odpowiada gmina.