Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wyjątkowy "Monte Ekonom" dotarł dziś do Olzy - Powiat Wodzisławski

Wyjątkowy „Monte Ekonom” dotarł dziś do Olzy

Wieloletnią tradycją Zespołu Szkół Ekonomicznych w Wodzisławiu Śl. są organizowane co roku rajdy "Monte Ekonom". Zazwyczaj odbywają się one w Brennej, gdzie społeczność szkolna na łonie natury integruje się i wzajemnie poznaje. W tym roku rajd miał jednak inny charakter. Uczniowie w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu udali się do Olzy.

rajd "Monte Ekonom"

Około 400 uczniów wystartowało w dwóch turach najpierw pociągiem z Wodzisławia Śl. do Bełsznicy, a następnie pieszo na boisko LKS „Olszynka” Olza. Po drodze każda grupa miała do pokonania ok. 5 km, podczas których poszczególne klasy rywalizowały w różnorakich konkurencjach sportowych oraz zawodach z przymrużeniem oka, np. w rzucie kaloszem, skokach przez skakankę, rzutach woreczkami do kosza itp. Na najlepsze klasy czekały pamiątkowe puchary oraz upominki i nagrody w postaci klasowego wyjścia do kina, na kręgle czy na pizzę.

Na mecie pierwszą grupę przywitała Kornelia Newy, członkini zarządu powiatu, a także Katarzyna Zoellner-Solowska, naczelnik Wydziału Oświaty. Z drugą grupą we wspólną podróż i wędrówkę udał się starosta Leszek Bizoń i naczelnik Wydziału Komunikacji i Transportu Arkadiusz Łuszczak. Na boisku w Olzie włodarze wraz z dyrektorem ZSE Marią Lach mówili o idei przyświecającej Europejskiemu Tygodniowi Zrównoważonego Transportu, podkreślając wielowymiarowość i niejednoznaczność tegorocznego hasła ETZT, brzmiącego „Chodź z nami”. Uhonorowano też klasy najlepsze w rywalizacji sportowej. Zachęcamy do obejrzenia galerii z tego wydarzenia.