POWIAT WODZISŁAWSKI oficjalny serwis internetowy

 
Strona startowa Aktualności i wydarzenia

Wybieramy Wolontariusza Roku 2021 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego

Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS z Rybnika ogłosiło konkurs na Wolontariusza Roku 2021 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego.

wolontariusz subregionu zachodniego 2021 grafika konkursu

Konkurs jest skierowany do wolontariuszy oraz organizacji i instytucji współpracujących z wolontariuszami i stanowi doskonałą okazję, by w sposób szczególny docenić, wyróżnić i nagrodzić wolontariuszy za ich zaangażowanie i aktywność. Na zgłoszenia organizatorzy czekają do 30. listopada 2021 r.

Celem konkursu jest promocja aktywnych, zaangażowanych społecznie osób, które podejmują działania na rzecz innych, wspierają działania organizacji i instytucji, organizują i włączają się w inicjatywy, akcje i działania społeczne na terenie miast i gmin Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego. Konkurs ma także na celu promocję i upowszechnianie dobrych praktyk współpracy organizacji i instytucji z wolontariuszami.

Do konkursu zgłaszani mogą być kandydaci w następujących kategoriach:

  • wolontariat indywidualny;
  • grupy wolontariackie (w tym szkolne koła wolontariuszy);
  • wolontariat pracowniczy.

Główną nagrodą w konkursie jest tytuł „Wolontariusz roku 2021 Subregionu Zachodniego Województwa Śląskiego”. Formularze zgłoszeniowe wraz ze zdjęciami/filmikiem należy przesłać na adres e-mail wolontariat@cris.org.pl oraz dostarczyć w wersji papierowej do Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS (Rudzka 13C, Rybnik). Termin zgłoszeń upływa 30 listopada 2021 r. (wtorek).

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone podczas Gali Wolontariusz Roku 2021, która odbędzie się 9 grudnia w formie hybrydowej (Dom Kultury Chwałowice oraz streaming na żywo na profilu Facebook’owym CRIS).

Organizatorami konkursu są:

  • Stowarzyszenie OLIGOS;
  • Forum Organizacji Pozarządowych Subregionu Zachodniego;
  • Centrum Rozwoju Inicjatyw Społecznych CRIS w Rybniku.

Formularz i regulamin konkursu dostępne są na stronie CRIS (link, nowe okno)