Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wszystkiego najlepszego dla rodziców zastępczych - Powiat Wodzisławski

Wszystkiego najlepszego dla rodziców zastępczych

30 maja obchodzimy Dzień Rodzicielstwa Zastępczego. Z tej okazji władze powiatu składają wszystkim osobom zaangażowanym w rozwój i funkcjonowanie systemu rodzinnej pieczy zastępczej, w szczególności rodzinom zastępczym i rodzinnym domom dziecka serdeczne podziękowania za ich pracę i zaangażowanie na rzecz dzieci i młodzieży pozbawionej należytej opieki ze strony rodziców biologicznych. Do podziękowań dołączają życzenia....

flowers-foto. Oldiefan www.pixabay.com

„Drodzy Rodzice Zastępczy!

W Dniu Rodzicielstwa Zastępczego składamy Wam najserdeczniejsze podziękowania za trud wychowania drugiego człowieka.

Wyrażamy podziw dla Państwa ofiarności i troski, by zapewnić podopiecznym szczęśliwe dzieciństwo, jak najlepszy rozwój, poczucie bezpieczeństwa i stabilizacji. Dziękujemy przede wszystkim za miłość, która jest najpiękniejszym darem dla drugiego człowieka.

Życzymy Wam dużo sił, wiary i nadziei w przezwyciężaniu trudności, ale także satysfakcji i radości w codziennej opiece nad dziećmi, a Waszym podopiecznym samych radosnych chwil beztroskiego dzieciństwa.

Dzień Rodzicielstwa Zastępczego 2

W Powiecie Wodzisławskim funkcjonuje obecnie 158 rodzin zastępczych (spokrewnionych, niezawodowych, zawodowych i rodzinnych domów dziecka), w których przebywa 270 dzieci i młodzieży. Potrzeby są jednak większe. Dla kolejnych 40 młodych ludzi w naszym powiecie namiastką domu są bowiem całodobowe placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Z tego powodu Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. rusza z kolejną akcją promującą rodzicielstwo zastępcze w naszym powiecie. Przygotowało specjalny spot promujący tę ideę, wpisujący się w kampanię „Każde dziecko powinno mieć dom”. Występują z nim autentyczne osoby już sprawujące rodzinną pieczę zastępczą i kandydaci na rodziców. Jeśli więc zastanawiacie się Państwo na przyjęciem dziecka do swojej rodziny – nie ma lepszego źródła informacji.

Jeśli i Państwo chcielibyście zostać rodziną zastępczą, ofiarować swoje serce i czas dzieciom pozbawionym opieki własnych rodziców, zapraszamy do współpracy z pracownikami zespołu ds. pieczy zastępczej w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śląskim przy ul. Wałowej 30 ( II piętro), tel. 32 454 71 06.