Powiat Wodzisławski Powiat Wodzisławski Wspólnie z "Oazą Aktywności" budzimy wiosnę! - Powiat Wodzisławski

Wspólnie z „Oazą Aktywności” budzimy wiosnę!

Jaki jest początek tegorocznej wiosny - każdy widzi. Żeby przypomnieć jej, że już nastała, wspólnie z Radio 90, Telewizją Regionalną TVT i Radio Vanessa zachęcamy do włączenia się w akcję "Oazy Aktywności", jaka staraniem Powiatu Wodzisławskiego powstała na terenie tzw. starego szpitala w centrum Wodzisławia Śl. przy ul. Wałowej 30. Organizatorzy zachęcają: jeśli masz w domu roślinę doniczkową, która już Ci się znudziła lub zbyt się rozrosła, a jest zdrowa - nie wyrzucaj jej, przynieś do ogrodu zimowego w Oazie.

Budzimy wiosnę infografika na temat akcji Na plakacie zdjęcia ludzi z roślinami

EFRR logotyp

logo projektów z udziałem EFS

Ogród zimowy, inaczej oranżeria, to konstrukcja, która dzięki optymalnym warunkom termicznym i oświetleniowym pozwala cieszyć się roślinnością przez cały rok. W budynku „Oazy Aktywności” przy ul. Wałowej 30 oranżeria powstała na pierwszym piętrze. Obok niego znajduje się „żywy balkon”, czyli taras pokryty niemal w całości żywymi sukulentami.

Choć w ogrodzie już rośnie pewna liczba roślin, miejsca dla innych jest jeszcze w bród. Z tego powodu zachęcamy wszystkich, którzy chcieliby się pozbyć swojej rośliny o jej dostarczenie do Oazy.

– Razem z ogrodem sensorycznym i mini placem zabaw, jaki powstał między budynkami przy ul. Wałowej 30, budynek Oazy Aktywności jest miejscem dostępnym dla wszystkich. Korzystają z niego osoby niepełnosprawne, seniorzy, mieszkańcy Starego Miasta, dzieci z domu dziecka. Warto więc zadbać o to, aby ta wspólna przestrzeń cieszyła oko, zwłaszcza że takich miejsc na mapie miasta i powiatu nie jest wiele – podkreślają organizatorzy akcji.

Rośliny można przekazać bezpośrednio do Oazy lub do sąsiedniego Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Wodzisławiu Śl. w godzinach jego funkcjonowania (można je sprawdzić na TEJ STRONIE).

plakat promujący akcję przynieś kwiaty do oazy aktywności

Do udziału w akcji zachęcają również Radio 90, Telewizja Regionalna TVT i Radio Vanessa, w których serwisach i mediach społecznościowych można zobaczyć, jak wygląda Oazowy ogród zimowy lub wysłuchać informacji o samej akcji.

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Więcej o projekcie Oaza Aktywności można przeczytać na TEJ STRONIE INTERNETOWEJ.

Z kolei o projekcie, w ramach którego wybudowany został m.in. budynek Oazy Aktywności z ogrodem zimowym,  ogród sensoryczny i mini plac zabaw przeczytać można TUTAJ.

Zobaczcie ogrody „Oazy Aktywności” w Wodzisławiu Śl. Już wkrótce się zazielenią: